Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

V současné době je mnoho mužů, kteří z různých důvodů vytváří vlastní bydlení. Může se jednat o mladého muže, který je ještě bez závazků nebo již zkušeného muže, kterého pracovní povinnosti často odvádějí do konkrétního města.

Většinou se jedná o městský byt, ve kterém kromě bydlení jde také o projevení svého názoru. Interiér tedy často kopíruje vnitřní svět majitele. Vznikají velmi osobité prostory.

Barvy

Velmi často jsou použity barevné kontrasty, nikoli celé barevné spektrum. Nejčastějším kontrastem je černá a bílá. Tento motiv se může prolínat celým bytem a v různých detailech být podpořen například červenou, modrou (tyrkysovou) nebo zelenou. Podlahy jsou nejčastěji dřevěné, případně laminátové. Většinou jsou laděné do tmavších odstínů. Velmi oblíbený je letitý tmavý dub ze série Classic.

Materiály

Více než přírodní materiály, kromě podlah, kde se dřeva často až úzkostlivě drží, jsou použity moderní materiály jako plast, sklo a kov. Oblíbeným prvkem je beton a nebo jeho imitace. Opět tedy jde o hru kontrastů, avšak tentokrát na poli materiálů. Koupelny používají i netradičních barev nebo designů. Příkladem může být série Marmoker. Ostatně, designovými kousky bývá i samotné vybavení koupelny.

Kuchyně svým vzhledem podporuje obývací pokoj. Podlaha bývá jednotná, procházející oběma místnostmi. Barevné ladění se vzájemně doplňuje. V kuchyni je často použito lesklých prvků. Namísto klasických obkladů a mozaik se pracuje s imitacemi kovu nebo kamene.

Styl

Jak již bylo řečeno, interiéry jsou často velmi osobité. Nejčastěji si však pohrávají s prvky minimalismu nebo industriálního stylu. Atmosféra je tedy vyladěna spíše do budoucnosti. Povrchy bývají hladké, více než skříně se zde objevují policové systémy, které samy o sobě již tvoří zajímavý prvek prostoru.

Dominantou se může stát výrazný kus nábytku (barevně odlišené křeslo, obraz na stěně, sada plakátů nebo originální jídelní stůl) nebo například obložení stěn mramorem. Obklady se používají například i v ložnicích, kde tvoří samostatnou dekoraci. Nadčasovým dojmem působí 3D obklady. Velmi efektní je série Cast Iron. Zajímavé je také použití moderního umění ve formě obrazů nebo soch. Uměním se může stát i kolo pověšené na stěnu jako dekorace.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.