Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Proměňte svůj domov snadno a efektivně pomocí vzorů, které vycházejí z geometrie. Víte, které patří mezi nejoblíbenější? 

Odpověď je jednoduchá, jde hlavně o kolečka, proužky a trojúhelníky. Ostatně právě tyto tvary se také nezřídka kombinují.

Zaoblená domácnost

Zkuste svoje bydlení oživit kolečky či většími kruhy nebo maxi „puntíky“. V menší míře se hodí všude, větší množství tohoto vzoru či použití na více bytových prvcích vypadá příjemně zejména v retro interiérech. Ač se to na první pohled nezdá, pěkně budou vypadat také v bytech, které nejsou zrovna dobře prosvětlené. Obecně totiž platí, že vše kulaté přispívá k pocitu útulnosti. Zvlášť pěkně vypadá elegantní kruhový dekor na obkladech Regeneration

Pro začátek je vyzkoušejte na bytových textiliích a bez zkoušky je lze v pohodě použít na zrcadlech, velkých dekorativních mísách a na taburetech kruhového tvaru či rovnou zvolte pufy. Bezvadně vypadají také na skleněných dveřích, tady se nabízí spojovat kruhy a plná kolečka. Vše můžete zakončit originální výmalbou stěn, ostatně ta se dá kdykoliv změnit. Ale byla by to škoda, protože velké plné kolo evokuje slunce, které u vás může zářit každý den.

Pracujeme s pruhy

Využijte známého pravidla, které říká: místnosti s nízkou výškou stropu opticky zvýší svislé pruhy, ty vodorovné prostor rozšíří. Kouzelně hravou atmosféru v koupelnách vytvoříte pomocí série EASY. Proužky samozřejmě lze použít i jinde než na stěnách, i když zrovna tady jsou docela v kurzu 

Pokud si výrazné vzory nedokážete u sebe doma představit, zkuste to jinak a pruhy využijte na bytových textiliích a drobných doplňcích. Avšak mnohdy stačí jen vybrat vhodné spojení barev, tón v tónu a výsledek bude překvapivý.

Trojúhelníky? Ty musíte mít!

Pokud se jen trochu zajímáte o bytové trendy, určitě víte, že hexagony jsou v posledních letech opravdu populární. A nejde jen o ně, základní trojúhelníkový tvar se také často používá u patchworku. Tento trend potvrzují jak mezinárodní veletrhy keramiky, tak i bytového textilu, avšak s ohledem na využití moderních tiskových technik je jejich využití mnohem širší. Nebojte se ani opakování trojúhelníku, použít ho můžete například na koberci a polštářích a k tomu přidejte zajímavě provedený keramický obklad. Příjemně vypadá obklad Clays Hexagon

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.