Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jste milovníkem zvířat a plánujete nového mazlíčka? Nebo ho již máte a na obzoru je nový byt nebo rekonstrukce stávajícího? Pak byste měli zohlednit nejen své, ale i zvířecí potřeby, abyste se tu cítili jako doma všichni. 

V první řadě si dobře promyslete, kam dát pelíšek. Mělo by jít o nějaké klidné místo, kde ho během jídla, spánku nebo odpočinku nebude nikdo rušit. Vhodná je například předsíň, pokud je dost prostorná, nebo zkrátka nějaký koutek. Nedávejte ho však nikam „do izolace“, váš mazlíček by si neměl připadat odstrčeně.

Pelíšek je bezpečí

Uvědomte si, že nové, cizí prostředí je i pro zvíře velmi stresující a může cítit strach a úzkost. Vaše blízkost ho uklidní. Netrvejte také kategoricky na tom, aby spal pokaždé sám. Zejména pejskové milují, když se mohou schoulit svému pánovi u nohou. Nechcete ho pouštět k sobě do postele? Dejte mu na podlahu deku. Až se ráno vzbudí, bude se moct přesvědčit, že je „jeho smečka“ v pořádku a pohromadě – tak, jak to má být.

Koberec?

Velkým strašákem pro budoucí i stávající majitele koček nebo psů jsou okousaný nábytek a poškrábané podlahy. Někteří z nich proto raději volí starší kusy nábytku a na podlahu koberce, na kterých ostré drápky nezanechávají viditelné stopy. To je sice pravda, tento druh podlahové krytiny má však jednu velkou nevýhodu – dost obtížně se z něj uklízejí loužičky a „další nehody“, které se mohou (zvláště štěňatům a koťatům) přihodit i několikrát za den. Nemluvě o chlupech. Zkoušeli jste někdy luxovat z koberců chuchvalce zvířecí srsti?

Dřevo, lamino nebo dlažba?

Pokud chcete zůstat ušetřeni podobných nepříjemností, zvolte dřevěnou, laminátovou či keramickou podlahu, kterou bez problémů vysajete nebo uklidíte mopem. Dřevěné podlahy jsou krásné samy o sobě, přírodní materiál je pěkný už od pohledu a navíc je teplý a příjemný na dotek. Vybírejte však spíše tvrdší dřeviny, které se jen tak lehce nepoškrábou. Vhodná je například dřevěná série Palazzo

Laminátové podlahy jsou o něco chladnější než dřevěné, to lze ale vyřešit podlahovým vytápěním. Vhodné jsou také vinylové krytiny, které jsou vysoce odolné a snadno se udržují. Jejich struktura není jednolitá, takže se na ní drobné škrábance snadno ztratí. Velmi zajímavě působí série Exquisa

Naprosto nezničitelným ideálem je pak keramická dlažba, například s dekorem dřeva (série Treverktrend), která nejen že snese vašeho mazlíčka, ale zároveň je na úklid naprosto ideální. Efektní design pak zajistí příjemnou atmosféru místnosti.

Vychytávka pro vašeho chlupáče

Misky proti hltání – misky se speciálními výstupky, díky kterým si váš miláček vychutná svou porci pěkně v klidu a neslupne ji naráz jako Otesánek. Ty nejlevnější se dají sehnat už za cenu něco málo přes stovku.

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.