Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Hladké povrchy, lesk, čistota linií a zabudované, na první pohled „neviditelné“ spotřebiče. To jsou moderní kuchyně, které přičichly k minimalismu. Nenechte se zmást designem, jejich úkolem je pořád primárně jídlo. K této funkci však přibraly ambici stát se rovnocenným partnerem obývacích pokojů. 

Kosmický vzhled

Čistota prostoru (= žádné předměty navíc) a jednotnost tvarů, která v ultramoderních kuchyních panuje někdy připomíná kosmickou laboratoř. Svým designem často působí až studeně, nicméně při bližším pohledu zde najdete jemnost a důmyslnou účelnost. Protože o hladký design jde až na prvním místě, kopíruje tuto myšlenku i podlaha. Často zde najdeme jednotnou podlahu vedoucí z kuchyně do obýváku. Používá se jak dřevěná, laminátová, tak i keramická. Zvlášť efektně působí použití velkoformátových dlaždic nebo imitace mramoru či kamene. Velmi povedená je série Ultra Marmi

Kosmickému vzhledu nahrává i použití skrytých či velmi jednoduchých úchytek na nábytku a až dogmatické pravidlo, že vše co lze skrýt je skryto.

Barevná velkolepost

Protože moderna neoplývá zrovna velkým množstvím volně stojících předmětů, vyniknou v prostoru velké barevné plochy. Může se jednat o dramatičnost černé a bílé, čistotu bílé doplněné světlými tóny hnědé, využití kontrastů matu a lesku či kombinace zdánlivě nesourodých materiálů. Velmi zajímavě působí spojení dlažby v imitaci kovu na podlaze a betonu na stěnách.

Minimalismus neznamená nutně bledost, ale využití doplňků tak, aby byl efekt opravdu velký. K tomu může posloužit právě výrazná barva (některého) nábytku, často podpořena lesklým povrchem, a jemné tóny na podlaze a stěnách. Inspirovat se můžete u série Alpes, která navíc pracuje i s jemným patchworkem. 

Doplňky

Úlohu doplňků v moderních kuchyních často přebírá samotný nábytek, jako například výrazný kuchyňský ostrůvek, dále netradiční obložení stěn (zejména hrátky s mozaikou, jako u série Mozaiky Stones) či použití nestandardních spotřebičů (designová digestoř, červený kávovar, kuchyňská baterie).

Svou významnou roli hraje i osvětlení, které atmosféru místnosti doslova podbarví. Samotná svítidla bývají designovými kousky netradičních tvarů nebo naopak přísně jednoduché záležitosti.

 


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.