Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Potřebujete interiér oživit a nebo se chcete experimentovat na delší čas? Existují barvy, které když v interiéru použijete, zaručíte mu originalitu. Jaké barvy to jsou a jak s nimi pracovat? 

Tyrkysová

Okouzlující a osobitá. Hravá i tajemná. Ani modrá ani zelená. Pokaždé jiná. Podle feng-shui je to barva blahobytu a štěstí, podle mnoha léčitelských tradic je tyrkys kamenem, který vyrovnává mužskou a ženskou energii, dodává sílu, zlepšuje komunikaci a podporuje kreativitu. Hodí se proto do obývacích pokojů, dětských pokojů, ale i kuchyní nebo koupelen. V ložnicích by mohla v určitých odstínech působit chladně. Nejčastěji se používá ve formě doplňků. Pro ty odvážnější doporučujeme sedací soupravy, závěsy, stínidla lamp, případně ji použít na stěně a pohrát si pak s tónem v tónu.

Tyrkysová nejlépe vynikne se dřevem nebo v kombinaci s bílou či šedou barvou. Dřevěné podlahy tyrkysovou uzemní a dají jí hranice. Nebojte se však ani jejího použití v koupelnách, přeci jen zde existuje intenzivní spojení s barvou moře. Série Vetro si s vlnami pohrává.

Fialová

Fialová v sobě nese náboj mystiky. Její tempo je pomalejší, důstojnější, podporuje srdeční činnost, je symbolem harmonie. Nejčastěji se používá v kombinaci s bílou nebo stříbrnou, kdy získává na něžnosti. Pokud chcete podpořit dramatický efekt, zapojte do hry černou, tyrkysovou nebo zlatou. Jejím úkolem není být v místnosti dominantní prostřednictvím hojného použití (interiér je buď přeslazen nebo vyvolá pocity nervozity), ale spíše v interiéru svou „menší“ přítomností navodit mystickou atmosféru. Fialová pohovka, křeslo, koberec nebo polštáře svůj efekt naprosto splní.

Na rozdíl od tyrkysové se hodí do ložnic, neboť zklidňuje a navozuje relaxační stavy. Velmi příjemně působí i v koupelnách, kam přinese intimitu a něhu. Inspiraci můžete načerpat u série Primavera. Ne příliš šťastné je použití v kuchyních či jídelnách, neboť snižuje chuť k jídlu.

Žlutá

Rozzářit interiér lze mnoha způsoby, jedním z nich je použití barvy slunce, tedy žluté. Ve světlejších odstínech se hodí víceméně kamkoli. Ve výrazných sytých tónech je vhodná do obývacích pokojů (zejména při použití dřevěných podlah, např. Elite), koupelen či kuchyní. Použití v kuchyních je obzvlášť vhodné, neboť podporuje chuť k jídlu.

Je to barva symbolizující živost, radost, energii. Proto si dejte pozor na kombinaci s černou, kdy naopak může vyvolávat pocity agrese a vzteku. Báječně se hodí k bílé, hnědé, béžové či šedé, se kterými vynikne ve svých pozitivních vlastnostech. Pozor u introvertů! Přílišná „žlutá“ živost se jim v místnosti líbit nemusí.

Všechny dohromady? Ano, ale...

Pokud chcete využít vlastnosti všech barev, nebojte se experimentovat. Nejvhodnější je k tomu obývací pokoj. Zvolte však neutrální podlahu, jakou je například dlažba imitující betonovou stěrku Cemento a doplňky držte v decentní míře. Atmosféra bude rozhodně originální.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.