Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jak se mění doba, mění se i názory na vybarvení domácnosti. Přesto stále platí, že bílá i černá patří mezi základní barvy. Tak proč je nespojit? Bílá je nadčasová a tradiční, černá působí moderně a elegantně. Když je dáte dohromady, váš interiér nebude nikdy vypadat fádně. 

Černá nebo bílá, která ovládne

Neházejte si korunou, ale sami zvažte, která z barev bude převažovat. Pokud si nejste jistí, vyjděte z velikosti bytu a počtu i velikosti oken. Bílá dobře poslouží v interiérech menších půdorysů, s nedostatkem přirozeného světla. Převažující černé se netřeba bát v prostornějších domácnostech s velkými, optimálně francouzskými, okny.

V tomto případě ji klidně aplikujte rovněž na některé stěny, nebo i na podlahu. Hravě a originálně působí například série Bella Bianco. Pokud se stoprocentní černé přece jen bojíte, volte antracitovou. Podle vzorníku barev sice má jít o tmavě šedou, avšak pohledově připomíná nepatrně světlejší černou.

V matu nebo v lesku

Pokud chcete vyvolat útulný dojem, aplikujte černobílou kombinaci v matu. Naopak lesk evokuje dojem luxusu. Pozor však, aby interiér nepůsobil chladně a odtažitě. Zvlášť při hojném použití skla a kovu. Vždy však bude záležet na velikosti prostoru, na kterém lesk či mat použijete, a rovněž na tom, jakou další barvou tuhle nestárnoucí dvojkombinaci doplníte.

Dřevo a černobílá

Černobílé spojení tradičně doplňuje dřevo v různých odstínech. Zjemňuje celkový dojem a vedle kontrastních barev přirozeně vynikne. Zvolit můžete i imitaci dřeva na podlahu jakou poskytuje dlažba Louro. Perfektním partnerem černobílé kombinace je také šedá barva. Hodí na podlahu, například série Highline https://www.keramikasoukup.cz/obklady-a-dlazby/highline, nebo další doplňky.

Tipy, jak černobílý interiér oživit

  • Máte pocit, že černobílá domácnost působí poněkud sterilně? Oživte ji zelení a květy. Mezi trendy patří například závěsné kokedamy.
  • Pokud se u vás živým rostlinám nedaří a kaktusy neuznáváte, pořiďte si imitace. Na tapetách, závěsech, kobercích, povlečení, potazích na sedačku nebo na obkladech. Například série Stela zvládne jak černou, tak květinové vzory.
  • Skvěle působí rovněž 3D textilie, může jít o kožešinovou předložku nebo hrubě pletený pléd.
  • Chcete-li vymalovat část stěny černou, zkuste magnetickou nebo tabulovou barvu, i když nepatříte mezi teenagery. Veselé nápisy nebo vzkazy a poznámky snadno obměníte.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.