Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Pravidelně cvičíte, ale nechcete utrácet peníze za posilovnu, kam navíc musíte dojíždět? Anebo raději trénujete sami, než abyste se proplétali davem dalších cvičících a přešlapovali ve frontě u jednotlivých stanovišť? Máte-li doma dostatek prostoru, řešení je nasnadě – pořiďte si vlastní posilovnu. 

Posilovna není sklep

Ještě než začnete s nadšením listovat internetovými katalogy a vybírat vhodné stroje a fitness doplňky, měli byste zvážit umístění vaší budoucí posilovny. Myslete hlavně na to, že by se zde mělo dát snadno vyvětrat. Ideální je místnost s oknem, případně s klimatizací. Na sklepní nebo jiné suterénní prostory raději rovnou zapomeňte, podobnou „úspornou investici“ byste si pak v létě hořce vyčítali.

Co na zem

Pozornost věnujte hlavně podlaze. Bude opravdu v zátěžových podmínkách. Možná si říkáte, že nejlepším řešením bude nějaký praktický zátěžový koberec, který je příjemný na dotek a dá se po něm bez problémů chodit i bosky. Uvědomte si však, že právě na kobercích nejvíc ulpívají pachy, prach a různé nečistoty, které byste potom při cvičení zbytečně vdechovali.

Jaký povrch tedy zvolit? K tomuto účelu jsou vhodné především odolné materiály, které se snadno udržují, například laminátové podlahy, vinyl nebo dlažba.

Stěny nám ve cvičení pomáhají

To, jestli si interiér nějak vyzdobíte, nebo dáte přednost minimalismu, záleží na vašem osobním vkusu. Co by však v místnosti rozhodně chybět nemělo, to jsou zrcadla. Nejde ani tak o to, abyste se v nich během cvičení kochali pohledem na bezvadně padnoucí leginy či nadějně vzrůstající bicepsy (přestože z hlediska další motivace to není tak úplně od věci), ale abyste měli možnost se kontrolovat a díky tomu správně koordinovat pohyby těla. Subjektivní vnímání bývá někdy hodně zkreslené, a pokud chcete mít ze cvičení co největší prospěch, měli byste veškeré cviky provádět pokud možno správným způsobem.

Jaké vybavení?

Základem je běžecký pás. Před každým cvičením je totiž třeba tělo důkladně rozehřát, v opačném případě riskujete bolesti kloubů a různá svalová poranění. Mějte také na paměti, že čím více zahřáté bude vaše tělo, tím lépe se pak bude zpevňovat a tvarovat.

Chybět by neměl stroj s horní a spodní kladkou, posilovací stroj na veslování vsedě s oporou, případně i multipressem, který umožňuje pohodlné provádění tlakových cvičení. Samozřejmostí jsou činky. Zpočátku pořiďte několik lehčích a středních zátěží, které pak můžete využít k různým cvičením.

Z dalších fitness doplňků rozhodně přijde vhod posilovací kolečko, díky kterému účinně formujete paže, břicho, pas, nohy, boky i záda, nebo posilovací guma. Vynikajícím pomocníkem jsou rovněž balanční podložky, které oceníte nejen jako účinný prostředek pro celkové uvolnění, ale i při rehabilitacích a posilování stability.

Pokud jste začátečníci, je vhodné si nejprve vyzkoušet několik profesionálních posiloven a seznámit se s jednotlivými cvičebními stroji, případně cvičebními sestavami.

Náš tip

Aby měl trénink skutečně smysl, měli byste se mu věnovat pokud možno pravidelně. Snažte se cvičit alespoň třikrát týdně, minimálně 1 hodinu.


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.