Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Každá místnost v bytě je specifická. Pojďme se podívat na co se při jejich zařizování zaměřit a jaké vybrat materiály, aby nám sloužily nejen dobře, ale také dlouho.

Předsíň

Předsíň je místem kontaktu venkovního a vnitřního světa. Důraz dejte především podlaze. Zvolte takovou, která zvládne nejen chození v botách všeho druhu (a stavu), ale i pády těžších či ostrých předmětů a občasnou spršku vody, bahna či kamínků. Nejpraktičtějším řešením je dlažba. Pokud chcete prostor i zesvětlit použijte například lehčí odstíny dlažby Cemento.

Kuchyň

Díky procesu vaření vznikají v kuchyni nejen pachy, ale i velké teplotní výkyvy. Navíc zde stále něco padá na zem. Od jídla, přes olej, skleničky až po hrnce a nože. Tohle všechno dobře zvládne dlažba, například sérii Mantova lze protáhnout až do obývacího pokoje. Bát se nemusíte ani podlahy laminátové nebo dřevěné. Jen to vyžaduje větší důslednost z hlediska úklidu.

Nejčastějším materiálem kuchyňské nábytku je laminát, který je cenově výhodný a velmi odolný vůči vodě, ale již méně vůči poškrábání. Luxusnější variantou dvířek je lak, dřevo a dýha. Zde je naopak menší odolnost vůči vodě.

Nepodceňte ochrany stěn. Nejpraktičtější jsou obklady ladící s podlahou, ať už bude laminátová, dřevěná nebo dlažba. Alternativou mohou být akrylát a sklo, které jsou však náročnější na údržbu.

Obývací pokoj

Reprezentativní místnost bytu si zaslouží kvalitní nábytek a luxusnější podlahy. Klasickou variantou jsou dřevěné podlahy. Bát se však nemusíte ani dlažby s imitací mramoru (série Museum).

U nábytku se vyplatí investovat především do sedací soupravy a křesel. Vhodným materiálem je kůže nebo zátěžové omyvatelné látky. Povrchy s tkaninovou strukturou se časem obrousí nebo se vytahají nitě.

Koupelna

Velmi specifickou místností na materiály je koupelna. Voda, pára, vlhko a teplo jsou složité klimatické podmínky. Obklady a dlažba jsou zde ideálním řešením. Zvolte takové barevné kombinace, které jsou nadčasové a neomrzí ani po několika letech. Vhodné jsou kombinace různých formátů a tónů jako v sérii Sandstone Plus. Atmosféru pak regulujte různými barevnými doplňky, například ručníky.

Kvalitní sanita i baterie od prověřených výrobců je samozřejmostí. V případě zrcadel, skleněných zástěn a skříněk vybírejte jen ty určené do koupelen, ostatní by tvrdé podmínky nemusely zvládnout.

Dětský pokoj

V případě dětského pokoje se vyplatí investice primárně do podlah. Velmi praktickou variantou je podlaha vinylová, například s imitací dřeva. Nábytek se mění podle věku dítěte, takže se zaměřte více na bezpečnostní složku. U větších dětí pak počítejte spíš s tím, že dřív nebo později vyletí z hnízda a tato místnost se změní na pracovnu a časem přivítá vnoučata.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.