Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Soužití sourozenců v jednom pokoji je pro mnohé výzvou. Co když ale může probíhat i pohodově? Základem je správná práce s prostorem a minimalizace základního třecího bodu, kterým je nedostatek soukromí.

Požadavky malých dětí

Malé děti mají na prostor specifické požadavky. Kromě spací zóny a pracovní plochy (např. malý stolek se židličkami) je potřeba do pokoje zahrnout i dostatečně velkou hrací plochu na zemi. Úložné prostory by měly být variabilní. Zpočátku na hračky, později na osobní předměty. Pokud chcete naučit děti se o své věci starat, měly by do skříní pohodlně dosáhnout a být schopny je obsluhovat. Vhodné jsou tedy otevřené police, které se později mohou stát skříněmi.

Práce s prostorem

Pokojíček lze pojmout dvěma základními způsoby, které lze do určité míry kombinovat. V každé z variant je dobré začlenit multifunkční díly nábytku, které významně ušetří místo.

Osobní prostor dětí podpořte rozdílnými barvami stěn, nábytku i doplňků. Využít můžete i obklady, které se tak mohou stát ochranným i estetickým prvkem, například využít různé barevné varianty obkladů Cover jako chrániče stěn u postele nebo za stoly.

1) Samostatná dětská hnízda

V různých koutech místnosti vytvoříte každému dítěti vlastní osobní zónu v podobě postele, stolu a vlastní skříně. Na trhu jsou i postele, které v sobě již toto všechno zahrnují. Buď jako „falešná“ palanda, kdy dítě spí ve výškách a pod postelí má pracovní plochu a skříň, a nebo vyšší postel, na kterou plynule navazuje pracovní deska stolu a úložné prostory jsou okolo a pod postelí.

Výhodou této varianty je, že soukromí je podpořeno i prostorem. Hrací plocha může být společná ve zbývající středové části pokoje. Jak děti povyrostou, lze použít třeba paraván na vzájemné oddělení. Tato varianta je vhodná i tam, kde je mezi dětmi větší věkový rozdíl. Každopádně je potřeba investovat do osvětlení pracovních stolů.

2) Společné dětské zóny

Zde se nepracuje s „koutem“ pro dítě, ale se zónami. Postele v jednom místě, stoly na druhém a skříně na třetím. Intimní zónou dítěte se tak přirozeně stává postel, nejčastěji palanda. Zvolit můžete buď postele přímo nad sebou, do „elka“ nebo s odsunutou spodní postelí. Policové systémy u postelí umožní dítěti své poklady mít pěkně u sebe.

V případě, že zvolíte samostatné postele, lze je časem oddělit například policovou skříní nebo závěsem. Tato varianta je vhodná především do menších místnosti, kdy je každý centimetr potřeba.

Jakou podlahu do dětského pokoje

Velkou váhu je potřeba dát podlaze. Přeci jen malé dítě většinu času tráví právě na podlaze a nepředpokládá se, že budete s věkem dítěte podlahu měnit. Vinylová podlaha (například Ambient Click) je elegantním řešením, které splňuje nejen požadavky na kvalitu, ale i praktičnost z hlediska údržby a úklidu. Nadčasovou variantou je pak dřevěná podlaha, například série Classic.

Hrací plocha může být vyznačena kobercem nebo pěnovými čtverci. Výhodou je snadnější údržba a tepelně izolační vlastnosti. Je to vhodnější než koberec v celé místnosti, který neizoluje dostatečně a je náročný na údržbu.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.