Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Plánujete proměnu holčičího pokojíčku na místnost pro dospívající slečnu? Není to nijak složité. A pokud to je stavebně možné, můžete jí dopřát také samostatnou koupelnu. Zásadní je nyní jediné – veškeré zařízení by mělo být řešené tak, aby potomkovi posloužilo do dospělosti nebo už jen s drobnými úpravami.

Maxi postel

Pohodlná, opravdu široká postel 120 či 140 cm není žádný rozmar, rodiče ji dospívajícím dětem pořizují zcela běžně. Dnešní mládež má jiný životní styl, velká postel současně supluje sedačku nebo i místo pro další návštěvu. Na posteli se děti přes den učí nebo si sem vezmou notebook. Pocitu většího soukromí nahrávají například policové systémy, umístěné tak, aby při vstupu do pokoje nebylo na postel hned vidět. Stejně poslouží závěs nebo japonská stěna.

Hodně úložného prostoru

Psací stůl může nahradit velká deska ukotvená z jedné strany do zdi a z druhé podpořená opěrkou, kvalitní pracovní židle představuje samozřejmost. Dceři dopřejte dostatek úložného prostoru a myslete také na patřičné osvětlení, ideálně řešené na míru: pro hlavní orientaci v místnosti, na práci a úkoly (mělo by poskytovat rovnoměrně rozptýlené světlo), z boků postele (zde může tok světla mířit do jednoho bodu), náladové pro intimní atmosféru…

Z praktického hlediska je bezvadná vinylová podlaha, ať už imituje dřevo (série Balance Glue) nebo trendy beton. Nijak neprohloupíte ani s podlahou laminátovou, například ze série Elite. Dospívající děvčata nemají problém udržet si svoje soukromé území v pořádku.

A co koupelna?

Nebrání-li vybudování koupelny rozvody vody nebo jiná stavební překážka, věřte, že vaše „dítě“ vám za ni poděkuje. Ubrat doslova pár metrů z pokoje, třeba z místa, které před lety sloužilo jako hrací plocha, nemusí být těžké. Šetřit prostor pomůžou i posuvné dveře. Do malé koupelny se vejde sprchový kout a umyvadlo. Společně s dcerou pak vybírejte obklady a dlažbu. Barevně neutrální základ krásně osvěží patchworkové dekorace série Smoky, které jsou moderní a současně retro.

Ale totéž byste měli udělat vlastně se vším, co budete v místnosti měnit. Při revitalizaci dětského pokoje na dívčí už je třeba zohlednit názory toho, koho se nejvíce dotýkají.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.