Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Ne vždy je možné chovat se doma tiše, i když se snažíte. Přesto se dá přemíra zvuků linoucích se z interiéru do interiéru omezit, a tím vylepšit mezilidské vztahy.

Neškodí si uvědomit, že intenzita hluku nestoupá symetricky. Což znamená, že kdyby se hluk zvýšil třeba jen o 3 decibely, člověk bude mít pocit, jako kdyby se zdvojnásobil. A pokud stoupne o 10 decibelů, uši vnímají, jakoby se zvednul desetinásobně. Vše, čím omezíte přenos zvuků k sousedům, se tedy počítá.

Podlahy v zajetí teorie

Největší ticho by měly zaručit celoplošné koberce. Koborcům s vysokým vlasem nahrává i skutečnosti, že po nich většinou nechodíte v obuvi. Z hlediska hlučnosti následuje vinyl, kdy si můžete vybrat z různých designů. Ať už moderních, imitujících například beton (série Ambient Click) či klasických, imitujících dřevo (série Balance Click). Z hlediska údržby je výrazně přátelštější než koberec. Dalšími dobrými „izolanty“ jsou korky a linolea. Skupiny takzvaně hlučnějších krytin zastupují dřevo, laminát a keramická dlažba. 

A co praxe

Každé škatulkování je však trochu ošidné, neboť k otázce většího či menšího hluku přenášeného podlahou v praxi přispívá také několik dalších faktorů: co se nachází pod krytinou (jak byl provedený podklad), kvalita pokládky a u podlah položených plovoucím způsobem protihlukové podložky, jimiž se kročejový hluk významně snižuje.

Obecně se má za to, že podlaha položená plovoucím způsobem bude hlučnější než ta, jež se celoplošně lepí. Ovšem pokud je byt špatně odizolovaný jako celek, pak se i pokládka „plovoučky“ s kvalitní protihlukovou podložkou může stát dobrou volbou. Proto se při úvahách o „tiché“ krytině vyplatí konzultovat s odborníky konkrétní byt jako celek.

Co na stěny a strop

Akustické desky (systémy) jsou velice příjemné, používají se jak ve formě předstěn příček mezi byty, tak v rámci jednoho bytu. Chcete-li je mít i v koupelně, ověřte si, zda kromě zvukové izolace slibují odolnost vůči vlhkému prostředí. Obecně jsou silné několik centimetrů a rychle se realizují. Prodávají se rovněž pro instalaci na strop. Což je důležité, protože řešit větší „rachot“, který se od vás line k sousedům, je nejlepší komplexně.

Maličkosti, které pomáhají

Nakonec přijdou na řadu drobnosti, jež v celkovém součtu sehrávají nezanedbatelnou roli. Ať se bavíme o závěsech (dají se použít nejen na okna), podložkách pod židle nebo křesílka, nábytkovém kování s tlumeným dovíráním, zvukově-izolačních dveří či i dveří s výsuvným prahem nebo tichých spotřebičích. Nezapomeňte, že každý decibel se počítá.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.