Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Zima je období, kdy balancujeme a sbíráme síly k dalšímu (k)roku. Vše se zastavuje, mrzne. Interiér inspirovaný zimní krajinou však studeně nepůsobí. Naopak, svou čistotou a jemností nás zklidňuje a nabízí nám velmi unikátní domov.

Barvy zimy

Typickými zimními barvami jsou bílá, šedá, variace modré a hnědé. Komu by se zdála barevnost příliš fádní a nevýrazná, lze interiér oživit temně červenou, zelenou nebo žlutou.

Bílá se používá jak na stěnách, tak na nábytku či doplňcích. Ostatní „zimní“ barvy, často podpořené ještě černou, jí pomáhají vytvořit až magický interiér. Právě díky jemným, převážně světlým tónům máme velkou volnost ve výběru podlah. Protože je zima obdobím, které je spojeno se zemí, je nejčastěji používaná dřevěná podlaha s tmavším designem jako je wenge ze série Castello. V moderním pojetí se může jednat o šedou dlažbu, například ze série EGO.

Materiály

Poměrně často se pracuje s tmavým kovem, který si symbolicky pohrává se zimou jako temnou stránkou roku. Kov se může vyskytovat na nábytku, lampách, svícnech nebo jím lze obložit jedna stěna. Tím v místnosti vytvoříte velmi výraznou dominantu, která působí jako kontrast k jinak světlému interiéru.

Prostor zimního interiéru je všeobecně připraven na velkoplošné dekorace a vzory. Ať už v podobě tapet nebo právě obkladů. Nadčasově působí obklad ze série INTERNO 9 imitující kov.

Velmi efektní je kombinace dřeva a kamene (symboly života a smrti). Do místnosti s dřevěnou podlahou můžete pořídit mramorový konferenční stolek nebo kamenem obložit krb.

V zimním interiéru se také často vyskytuje sklo, které imituje led a díky němuž prostor působí odlehčeně. Bát se nemusíte ani patiny na nábytku nebo keramických doplňků.

Světlo

Venkovní svět je v zimě převážně pochmurný a šedý, protože slunečních dnů je málo. Interiér vybavený v duchu zimy světlými, zdánlivě nevýraznými barvami však působí jasně a otevřeně, nikoli temně a stísněně. Domáckou atmosféru lze vyladit teplým žlutým světlem, které sluší stojacím lampám.

Zimní interiér také rád pracuje se zrcadly, které prostor nejen opticky zvětšují, ale i prosvětlují. Se světlem a teplem pomáhají též svíčky, které můžete rozmístit doslova po celém bytě.

Doplňky

Hojně se používají zlaté doplňky (rámy zrcadel, lampy, sošky), které mají připomínat tolik chybějící slunce.

Velmi oblíbené jsou polštáře s různými vzory a vyrobené z rozdílného materiálu. Díky tomu interiér působí hravě a pohodlně.

Pocit tepla vyvolá použití kožešin, které plní nejen estetickou funkci, ale i skutečně zahřejí. Podobnou funkci má i samet, který lze použít na polštářích nebo na taburetce, která se tak stane i efektním doplňkem.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.