Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Nemusíte být ani dítě, ani senior, abyste si pořídili koupelnu, která bude nejen pohodlná, ale především bezpečná. Ochrana před různými úrazy vás však nijak neomezí ve vašich estetických nárocích.

Jaké představuje koupelna nebezpečí? Pád na kluzké podlaze, poranění od ostrých hran, opaření horkou vodou, spálení se od radiátoru, pro děti také úraz elektrickým proudem nebo spolknutí zdraví škodlivých látek.

Jak předcházet úrazům?

Aby se vaše koupelna neproměnila v klouzačku, množství vody na podlaze eliminujte tím, že si pořídíte posuvnou nebo pevnou zástěnu. U sprchových koutů jsou běžné, instalujte ji tedy i k vaně. Stejně jako bezpečnostní skla do aut se v případě poškození nerozletí na tisíc malých střepů, ale zůstane v celku. Místnost vybavte také kvalitní dlažbou, ať už nadčasovou ze série Grey Wind nebo umírněnější klasikou Town. Pokud nemáte protiskluzovou úpravu ve vaně, pořiďte si do ní koupelnovou podložku a před ní příjemnou předložku.

Ostré hrany se nemusejí vyskytovat v koupelně vůbec, protože jak nábytek, tak ostatní vybavení lze pořídit s oblými liniemi. Existují i baterie kapkovitých tvarů i zaoblená nebo sklopná madla, která jsou v koupelně také neodmyslitelným bezpečnostním prvkem.

Ideální „ochranou“ proti pádu je vytvořit koupelnu bezbariérovou, aby nebylo nutné překonávat překážku v podobě okraje vany. Zabudujte do ní sprchový kout s vaničkou osazenou na úrovni podlahy. Elegantním a bezpečným řešením může být zástěna Modular Shower.

Dnes jsou již běžně k dostání termostatické baterie s bezpečnostní pojistkou, která umožňuje nařídit stabilní teplotu na 38 °C a zabránit tak opaření. Výhodné jsou zvláště, máte-li doma děti. Baterie je vybavená ovládací hlavicí s označením teploty vody a s blokačním tlačítkem. Dokonce jsou i takové, u kterých si můžete nastavit teplotu vody a průtok pro více uživatelů, ale i takové, které automaticky zastaví přívod vody do vany, jakmile je její hladina v požadované výšce.

Ideálním topením místo závěsných těles zůstává několik druhů podlahového topení, které příjemně hřeje „od nohou“ a zároveň rychleji vysuší mokrou podlahu.

Vše, co by mohlo uškodit vašim dětem, patří do uzamykatelné skříňky – holící strojky, elektrické spotřebiče, kosmetické přípravky, prací a úklidové prostředky, a samozřejmě všechny zásuvky by měly být opatřeny kryty.


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.