Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jak spojit oheň a vodu? Černou a bílou? Den a noc? Extroverta a introverta v jednom bytě? Ačkoli má extrovert a introvert většinou jiný názor na „správný“ interiér, jejich soužití může být spokojené i hravé. Je potřeba si jen uvědomit, že jejich požadavky nejsou jen rozmarem, ale vycházejí z jejich hluboké podstaty a životního náhledu.

Introvert a extrovert

Extroverta nabíjí kontakt s lidmi, a proto i své bydlení vytváří tak, aby zde mohla pobývat větší společnost. Má rád živost, nechává vše na očích, neboť tím odhaluje sám sebe a „vidí na sebe“. Introvert nosí svůj svět s sebou ve svém nitru. Na rozdíl od extroverta potřebuje k přemýšlení stylově čisté prostory, které jej neruší a k tomu ideálně ticho. 

Zatímco u introverta nalezneme snahu mít „uklizeno“, extrovertovi nedělá problém zaplnit každičký kout nahodilými předměty. Právě tato skutečnost, nikoli samotný interiér, je vzájemně vytáčí. Introverta každý nesoulad venku odvádí od sebe, zaměstnává mu mysl a on nemůže odpočívat. Extrovert chaos většinou nevidí a ticho jej uvádí do zmatku. Rád diskutuje, čímž se mu jeho myšlenky a pocity usazují. Aby pochopil sám sebe, potřebuje interakci druhého.

Spolupráce možná

Až na výjimky jsou extroverti relativně přizpůsobiví z hlediska stylů. Elegantním řešením je minimalistický základ (vyhovující spíše introvertům), podpořený kvalitní podlahou. Aby se doma cítil dobře i extrovert, vybavte obývací pokoj velkou sedačkou. Barevné či netradiční doplňky (polštáře, plédy, kožešina, lampy, obrazy) mohou podpořit živost a rozbít tak zdánlivou „usedlost“, která extroverty dráždí.

Velmi efektní a zároveň oblíbené v obou táborech je včlenění cihel nebo kamene do interiéru. Jemnou variantou jsou kamenné mozaiky, například ze série Havana AB. Nejen, že místnost získá své kouzlo a atmosféru, ale navíc může vyřešit „konfliktní zónu“ ozdobných předmětů.

Kuchyň extroverta a introverta se také bude lišit. Introvert často upřednostní design před praktičností. Extrovert zase ocení originalitu provedení, se kterou mohou pomoci obklady Cross line.

Improvizujte

Pakliže je jeden z partnerů obdivovatelem konkrétního stylu, nebojte se improvizovat a zapojit jej do interiéru. Inspirativní může být spojení designu betonu v podání vinylové podlahy Ambient Click s dřevěným nábytkem.

Práce s kontrasty, a to nejen u materiálů a barev, ale i stylů může udělat radost oběma a kopírovat tak hravou soutěživost introverze a extroverze.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.