Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Anglický styl? Krb, mohutné křeslo, vlněný pléd a šálek čaje. Ostrovní království se vyznačuje chladným počasím, plískanicemi, mlhou a deštěm, takže podle toho vypadají i místní interiéry, často inspirovány šlechtickými venkovskými sídly.

V anglickém stylu bydlení najdou zalíbení ti, kteří by si nikdy nezařídili byt v minimalistickém nebo industriálním stylu, ale kochají se výpravným seriálem Panství Downton. I v případě, že nevlastníte historickou budovu o několika místnostech, můžete si domov vybavit nábytkem a dekoracemi à la Anglie v menším vydání.

Tradice a elegance

Angličané upřednostňují přírodní materiály, takže podlaha bývá dřevěná (klasikou je série Castello), nebo alespoň jako dřevěná vypadá díky kvalitním imitacím a nábytek je vyrobený z bytelného dřeva (ořech, dub, mahagon). Často tmavý, takže místnost zjemňují světlé doplňky.

Dalším hojně využívaným materiálem jsou kov a kůže. Pohovky bývají kožené, nebo čalouněné opět s květinovými vzory. Ty geometrické se vůbec nevedou; pakliže byste po nich zatoužili, použijte maximálně proužky.

Stěny pokrývají tapety s květinovými vzory různých velikostí, mohutné a sytých barev, nebo jemné a pastelových barev, popř. s historickými ornamenty nebo drobnými romantickými obrázky.

Vše harmonicky propojte, aby přemíra květinových vzorů a tmavých barev nepůsobila depresivně.

Útulná noblesa

Obývací prostory zaplňují jednotlivé kusy nábytku - solitéry, které se mohou lišit, ale tvoří kompaktní celek. Křesla, židle, komody, knihovny, prosklené příborníky s porcelánem, čajové stolky, dřevěné truhly, masivní stojací hodiny, různě veliké kovové lampy.

Dominantou bývá krb s velkou římsou, na které jsou vstaveny rodinné fotografie v kovových, nejlépe mosazných rámečcích. Stěny vybízejí k zavěšení krásných obrazů s krajinami, různé stolečky pak k umístění sošek či ke květinové výzdobě v nepřehlédnutelných vázách či květináčích. V létě převažují pivoňky, v zimě pak cesmíny. Atmosféru podpoří například podlaha ze série Rustic.

Do oken patří záclony a mohutné závěsy, nejlépe sametové. Takové bývají i potahy na polštářích, doplněné třeba třásněmi. Stůl se neobejde bez deček. A na strop patří velké kovové nebo křišťálové lustry.

V ložnici se bude vyjímat postel s nebesy a do přilehlé koupelny patří velká vana s mosaznými nohami, zrcadlo v tepaném rámu, historicky vyhlížející baterie a stěny opatřené tapetami nebo obklady s romantickými náměty.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.