Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Ačkoli je toaleta většinou nejmenší místností v naší domácnosti, rozhodně si zaslouží naši pozornost. Výběrem vhodné sanity to nekončí. Je dobré si vytvořit celkově příjemnou atmosféru.

Výhody i nevýhody samostatnosti

Nejen legislativa, ale i pocit soukromí či hygienické hledisko nahrávají variantě samostatné toalety. Když k tomu přidáte fakt, že s použitím WC neblokujete ostatním zároveň i koupelnu či se v koupelně nešíří nepříjemné pachy je víceméně jasno.

Nečekané nevýhody objevíte, jakmile se ve vaší domácnosti ocitnou malé děti. Vtěsnat sem nočník, dětské sedátko a stupátko bývá oříšek. Navíc, děti chtějí být neustále s vámi, takže se soukromím a „zavřenými“ dveřmi se můžete na nějakou dobu rozloučit.

Jak místnost opticky nafouknout

Nejčastějším úskalím samostatné toalety je právě stísněnost prostoru. Opticky to lze vyřešit pomocí jemných světlých obkladů, jako jsou ty ze série SALY imitující přírodní vápenec. Prostoru také pomůže, když ho pojmete netypicky, třeba prostřednictvím obkladů s 3D efektem Pietra Hex.

Na co nezapomenout?

I když máte v místnosti s toaletou okno, je důležité vyřešit správné odvětrávání.
Praktickým doplňkem je malé umyvadlo, díky němuž nemusíte přebíhat po každém použití toalety do koupelny a šířit tak bakterie bytem či domem. Velkým pomocníkem je bidetová sprcha.

Na toaletě jsou často přístupová dvířka ke kohoutům od stoupaček. Pokud nechcete obklady na dvířka lepit, udělejte z nich dominantu prostoru, použijte místo dvířek třeba zarámovaný plakát.

Pojměte to stylově

Ačkoli se to na první pohled nezdá, trávíme na toaletě poměrně dost času. Dopřejme si tedy pohodlné posezení v příjemném zázemí. Obklady ze série SYLAN dokonale imitují dřevo a dodají místnosti rustikální charakter s dotykem moderny. Hravost při zachování pocitu jasu a čistoty podpoříte obklady COLOR ONE nebo DECO.

Čemu se vyhnout?

Nedělejte z toalety skladiště. Zapomeňte na nekonečné řady poliček, které již tak malý prostor ještě víc zmenší. Úložné prostory na základní hygienické potřeby je možné řešit třeba uzavřenou skříňkou nad umyvadlem.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.