Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Baví vás jednoduchost až strohost, jasně definované materiály a umírněná barevnost? Pak by se vám mohl líbit industriálním styl, který se dá zajímavě uplatnit rovněž v jídelně a v obýváku. Na tomto stylu je fajn, že si na nic nehraje. Když sází na beton, cihly, kov, sklo a hrubě opracované dřevo, vidíte to na první dobrou.

Máte prostor?

Industriální styl vychází z bývalých továrních hal, svědčí mu tedy velký otevřený prostor a vysoký strop. Pokud se v něm nachází odhalené trubky, zbytek ocelového nosníku nebo i eletroinstalací, nechte je, jak jsou, vytvoří působivý doplněk.
Základní materiály jsme už pojmenovali, zdůrazněme však onu neopracovanost a vytvoření dojmu, jako kdyby vše už bylo někdy použité. Zajímavé bytové zařízení se dá mnohdy objevit v bazarech či na inzerát, ale ani obchody s nábytkem nezahálejí. Moderní patinování povrchů totiž dokáže i u nového kusu navodit dojem opotřebení. A využít ho lze i na dlaždicích, sáhněte například po sérii Terre.

V hlavní roli kov

Pomineme-li stěny a podlahy, pak je v tomto stylu nejvíce zastoupený kov. Uplatní se všude – jako kostra sedacího nábytku, stolu i stolků, u židlí, úložného nábytku a samozřejmě všudypřítomných svítidel. Těch je tu ostatně mnoho. Ale protože moderní doba přece jen přeje pohodlí, sedačka nemusí být za každou cenu kovová, nezřídka se používá kožená či dokonce běžné textilní potahy na pěnových výplních. I k takové se hodí konferenční stolek třeba z palet, optimálně na kolečkách, ostatně „pohyblivý“ nábytek je jedním z typických znaků tohoto stylu.

(Ne)útulné snídaně

Jídelní stůl má být v první řadě masivní, co se týká rozměrů, velké prostory si zkrátka žádají několik maxi nábytkových kusů (dalším by měla být zmiňovaná sedačka). Poblíž něj se hodí otevřené vitríny či policové systémy. Ke stolu se většinou používají kovové židle, ale na koho jsou až příliš chladné, nechť použije podsedáky. Vše se stejně přizpůsobuje těm, kteří v takto vyladěném interiéru budou bydlet. Proto ani podlaha už nemusí být z původního hrubého betonu. Moderní litá imitující tento materiál (série Beton nebo Textile) vypadá skvěle.

A kdyby se vám přece jen stýskalo po barvách, protože kombinace bílá+šedá+černá či antracitová, doplněné hnědou na dřevu a temně oranžovou na cihlách každému nestačí, na stěnu pověste velkoformátové plakáty. Na rozdíl od uměleckých pláten se dají snadno obměnit.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.