Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Je to nezvratné, opakuje se to po generace. Chvíle, kdy mládě opustí hnízdo. I u lidí. Pokud se osamostatní a navíc vytvoří s někým pár, potřebují si ti dva pořídit vlastní bydlení a vybavit ho. Většinou prakticky a levně. To ovšem neznamená, že by takový byt nemohl být krásným a útulným domovem.

Často bývá prvním bytem mladého páru byt o velikosti 2+kk, kde mladí lidé setrvávají většinou i po narození prvního dítěte. Hlavním kritériem tedy bude praktické vybavení, aby se do bytu daly umístit všechny potřebné věci pro dva dospělé a popř. jedno batole.

Minimum nábytku, velký úložný prostor

Začneme vyčleněním prostoru pro odpočinek a spánek a pro vaření a konzumování jídla. Spojením kuchyně, jídelny a obýváku vznikne jeden velký otevřený prostor, který nebude působit stísněně, byť nebude větší než třeba 25 m2.
Pokud poskytuje kuchyňský kout jen minimum místa, může se rozšířit parapet pod oknem a využívat jako pracovní deska. Pěkná a jednoduchá na údržbu bude vinylová podlaha Balance Glue.

Jídelní stůl pro čtyři lidi, u kterého se nají mladý pár, tak dítě v dětské sedačce, postačí. Ale je-li v okolí dostatek místa, bonusem bude stůl rozkládací pro pohodlné pohoštění při návštěvě přátel či rodičů.

V ložnici investujte do kvalitních matrací a lamel pod nimi, a to nejen pro příjemný spánek, ale také pro zdraví. Dva malé noční stolky u postele a komoda dostatečně poslouží jako vybavení ložnice.

Nejvíce času zřejmě strávíte v obývacím prostoru. Místo masivního nábytku spíše využijeme několik polic, policové systémy a komody. Pro posezení stačí jednoduchá pohovka bez bočních opěrek, je-li možnost, pak rozkládací. Policová, z obou stran přístupná knihovna, může oddělit obývací prostor a jídelnu. Využitelná tak bude jak pro skleničky a jídelní potřeby, stejně jako pro knihy, CD, DVD apod.
Předsíň využijte k pořízení vestavěné skříně na míru, kam lze umístit jak veškeré oblečení, tak i sportovní náčiní.

Jsem tu doma

Punc soukromí a vaší osobnosti bytu dodají barvy a doplňky. Malé prostory si žádají světlejší barvy, které je opticky zvětší a provzdušní. Mladý pár se může cítit doma dobře i díky jemným světlým obkladům imitujícím nabělené dřevo Etnic. Stejně tak prostor opticky zvětší jednotná podlaha ve všech místnostech. Bytové doplňky nejsou drahé, byt zútulní a domov „zabydlí“.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.