Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Venkov je nositelem tradic. Použitím prvků venkovského stylu ve vašich domovech vytvoříte klidné útočiště, kde můžete bezpečně spočinout po náročném pracovním dni. Vyvoláte domáckou (pro někoho nostalgickou až romantickou) atmosféru. A nemusíte nutně bydlet na venkově.

Co to je venkovský styl?

Venkovský nebo také country styl charakterizují kromě oprýskaných starých věcí (nebo nových, které patinujeme) také malované hrnky, hmoždíře, květinové a zvířecí vzory, živé či sušené květiny nebo věnce z obilí či větviček. Základními materiály jsou dřevo, ratan, kámen nebo cihly. Vítané jsou přiznané trámy nebo hrubá omítka. Pracuje se i s pozinkovanými nebo měděnými doplňky.

Tento styl se vyžívá v látkových dekoracích jako závěsy (i u poliček), ubrusy, povlečení či polštářky. Materiálem je len nebo bavlna. Nejčastějším vzorem kostka nebo pruhy. Podlahy zdobí nejčastěji dřevěná prkna nebo hrubá dlažba. Velmi efektní jsou dřevěné zárubně dveří.

Jak se vybarvit?

Barevným základem je kombinace bílých, šedých a jemně hnědých krémových odstínů. Doplňujícími barvami jsou modrá, která vás vtáhne do středomoří, žlutá, mířící do Itálie, červená používaná v ohnivém Španělsku či lila, která naladí na francouzské Provence.

Kde všude venkovsky?

Ačkoli se tento styl nejčastěji objevuje v kuchyních, můžete do něj bez obav obléct celý domov.

• Útulnou atmosféru v obývacím pokoji vyvolá kombinace dřeva a patinovaného nábytku. Podlaha Castello Ořech podpoří country efekt. Aby pocit „venkova“ byl dokonalý, neměl by chybět krb.
• Ložnice lze kromě povlečení venkovsky vyladit prostřednictvím samostatně stojícího malovaného nábytku.
• U koupelen je důležitá nejen dlažba a obklady, vhodná je Cotti d' Italia, ale i výběr sanity, případně včlenění dřevěných či ratanových doplňků.
• V kuchyni můžete čarovat s obklady jako Pastella Bricks, pracovat s mosaznými či keramickými úchytkami na skříňkách, „starými“ kořenkami či netradičním jídelním stolem se šuplíky. Dřez by měl být keramický, ne kovový.

Minimalismus a venkovský styl

Klasické pojetí venkovského stylu není příliš vhodné pro ty, kteří mají rádi minimalismus a ostré hrany. Venkovský styl je přesný opak. Nebojte se ale experimentovat. Přírodní materiály se skvěle snesou například s kovem. Můžete tak pomocí kovových židlí nebo moderního osvětlení vytvořit zajímavý kontrast a venkovský styl trošku přiblížit tomu městskému.

Svůj domov můžete venkovským stylem jen „šmrncnout“, a to tak, že do „strohého“ interiéru umístíte výrazný rustikální prvek - křeslo, patinovaný kus nábytku, cihlovou či kamennou stěnu, suché větve z břízy.


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.