Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Máte pocit, že váš byt působí stísněně a vše tam na vás „padá“? Pak zkuste jeho interiér provzdušnit, otevřít alespoň opticky prostor.
Pro inspiraci vám poslouží minimalistický styl, který ctí heslo „čím méně, tím více“. A něco na tom je.

1. poličky

Nábytek vybírejte velmi střídmě. Nepotřebujete zaplnit celou jednu stěnu skříněmi, ale stačí na ni rozmístit několik poliček. Pořiďte si závěsné atypických tvarů, z nichž můžete vytvořit i nějaké obrazce, nebo policové stěny, které můžete umístit ke zdi nebo jen volně do prostoru. Mohou být dřevěné, z dýhy, lamina, plastu v různém barevném provedení, ale třeba i z ratanu.

Pro potřeby kuchyně jsou poličky již doplněné háčky na zavěšení hrnečků, nebo kuchyňského náčiní, pokliček, popřípadě jsou tvarované tak, že do nich můžete naskládat i celý jídelní servis.

2. sklo

Čiré, průsvitné a průhledné sklo samo osobě působí jako by jím vzduch procházel a bylo neviditelné. Elegantní je také bílá sklo, pískované nebo santinové, které je sice průsvitné, ale vidíte za ním jen rozostřené obrysy. Do interiéru se hodí i prakticky nerozbitné kalené sklo. Všechny druhy můžete použít jako výplň dveří, celoskleněné příčky, dělící stěny, ale nabízí se i jako skvělá volba pro bytové doplňky. Skleněné dveře můžete vybírat ze sérií Sklo Ornament nebo Sklo Sítotisk.

3. světlé barvy

Komu se zdá bílá barva příliš sterilní, byť je při provzdušňování interiéru první volbou tzv. na jistotu, pak zvolte jiné světlé barvy a pastelové tóny. Možná vás překvapí, jak krásně vám odlehčí interiér zelená, modrá a žlutá. Patří mezi přírodní odstíny a vy budete mít pocit, že se vám lehčeji dýchá a přitom příjemně zútulní byt.

4. minimum doplňků

Vyhněte se velkému množství „lapačů prachu“, i kdyby měly být malé. Zahlcují byt a působí dojmem, že je přeplněný. Raději si pořiďte jeden krásný obraz, jednu velkou květinu do rohu místnosti, jednu stojací lampu...

5. volná podlaha i okna

Zapomeňte na silné, husté koberce s vysokým vlasem na podlaze a na těžké a tmavé závěsy v oknech. Na světlejší podlahu, třeba plovoucí, dřevěnou Castello nebo keramickou, umístěte jen jeden dva kusové koberce, a pokud máte zajištěno soukromí díky bydlení ve vyšším poschodí nebo výhledem do zahrady, nechte okna volná, maximálně se žaluziemi nebo lehounkými slabými a světlými záclonami.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.