Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Grilování je prima zábava, při které jistě nikdo nechce řešit zbytečné starosti. Předem si tedy zvolte praktickou podlahu na terasu, kde bude gril stát.

Obchody nabízejí mnoho různých materiálů i jejich imitací či tvarů dlaždic nebo prken, vybere si každý. My se nyní zaměříme na nejosvědčenější.

Spolehlivá keramika

Dnes už pomalu každý ví, že keramická dlažba pro použití v exteriéru má být co nejméně nasákavá vodou (všímejte si parametru mrazuvzdornosti), důležitá je také její protiskluznost. Byť platí, že protiskluzná dlažba je přece jen náročnější na údržbu. Protiskluznost se označuje jinak pro bosou nohu a jinak pro obutou. Předpokládejme, že po terase chodíte v obuvi, pak si u dlažby všímejte označení R. Například velkoformátová dlažba Cemento imitující beton má R9.


Keramická dlažba se hodí na terasy i díky stále se zvětšujícím formátům, menší počet spár je v tomto případě důležitý. Potěší nepřeberná škála dekorů. Snadnou pokládku slibuje 2 centimetry silná dlažba. Příkaldem mohou být série Suomi 2 cm nebo Town 20.

Beton a kámen

Zajímavá je také betonová dlažba. Pro venkovní použití musí být pevná, mrazuvzdorná, odolávat působení vody a důležité je i snadná údržba. Tomu napomáhá speciální impregnace, může být hloubková, na trhu rovněž najdete takzvané samočisticí betonové dlažby. Také beton slibuje zajímavou nabídku dekorů i větší formáty.

Přírodní řešení

Kamenná dlažba je z pohledu pevnosti patrně nejlepší volbou, počítejte s odolností proti otěru i působení chemických prostředků a s mrazuvzdorností. Přírodní materiál se nabízí v mnoha podobách, z toho pak vyplývají další konkrétní vlastnosti.

Moderní kompozity

 

Pod pojmem kompozit se rozumí materiál, který se vyrábí ze dřeva a plastu, v určitém poměru. Jde-li o kvalitní provedení, netřeba se bát ani toho, že na terasu z dřevoplastu spadne rozžhavený uhlík (při nákupu se ptejte po samozhášivosti). Na běžné nečistoty stačí koště nebo voda, případně do ní nakapejte k tomu určený čistič. Kompozity jsou z pohledu údržby velice příjemné, terasa z nich bude uklizená raz dva. Rovněž v tomto případě lze počítat s protiskluzností.


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.