Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Využijte efektu, který nabízí zrcadlové plochy, a použijte je také jinde než jen v koupelně nebo u toaletního stolku.

Zrcadlo má kouzelnou moc. Dokáže prostor opticky zvětšit, zesvětlit i odlehčit a mnohdy nabízí přidanou hodnotu v podobě designově zajímavého tvaru nebo dekorativního rámu.

Praktické poznámky

Zrcadlo využívá princip odrazu světla. Podstatné tedy je, abyste ho vhodně umístili – tam, kde na něj bude co nejvíce dopadat přirozené nebo umělé světlo. Pak dokáže zpříjemnit pobyt rovněž v tmavých a malých prostorách. Pozor si však dejte na to, co vše se v něm bude odrážet. Například zkosené stropy půdních bytů se v zrcadle zvýrazní a opticky deformují. Stejně tak vadí jistá „neuklizenost“; odrazem se nepořádek nebo shluk mnoha věcí násobí. Naopak vhodné jsou světlé a méně členité prvky, například plochy velkých skříní. A chcete-li co nejdokonaleji využít iluze zvětšování prostoru, vsaďte na zrcadlo bez rámu.
Kromě skleněných zrcadel můžete zkusit také akrylátová, která slibují nižší hmotnost a větší odolnost vůči poškození.

Kam s ním

V ideálním případě by zrcadlo mělo být postavené či pověšené tak, aby se v něm odrážel volný prostor, ale toho nelze vždy dosáhnout. V tom případě ho umístěte tak, aby se v něm zrcadlila co nejvíce otevřená místa daného pokoje. Kvůli vašemu dobrému pocitu se doporučuje, abyste v něm měli možnost spatřit celou hlavu.

Šikovné je rovněž „spojení“ s velkými okenními plochami, zrcadlo umístěné naproti oknu rozlévá přirozené světlo po pokoji. Ale může být situované i kolmo k němu. Pokud u vás nejde využít maxi zrcadlo (například by „neprošlo“ dveřmi), vytvořte si ho z několika menších, která k sobě poskládáte a na stěnu je přilepíte. Jako třeba zrcadlo s C hranou.

Mezi aktuální bytové trendy však patří postavit velké zrcadlo rovnou na podlahu a opřít ho o zeď, i když svým účelem není řešeno jako stojací. Pak funguje také jako neotřelý interiérový prvek.


Ale ne vždy musí jít jen o zrcadlo. Mnohé úložné prostory mají zrcadlová dvířka, zrcadlové obklady lze volit také na strop, třeba stísněných chodeb.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.