Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Mramor (nebo jeho imitace) je velmi výrazný materiál, který dodá každé místnosti osobitý charakter. Jeho kamenný „design“ má duši. Pokud necháte mramoru jeho výsostné postavení a podpoříte jej vhodnými doplňky a nábytkem, „studeného odchovu“ se bát nemusíte. Naopak se budete cítit královsky útulně.

Mramor na zemi i na stěnách

Kámen v místnosti měl dříve za cíl prostor ochladit. V současné době se spíš přihlíží k nadčasovosti dekoru. Originalita je dána jedinečností kresby mramoru či jeho imitace. Mezi výhody mramoru patří optické zvětšení místnosti, a to díky jeho lesku, nebo dobrá vodivost tepla v případě podlahového topení. Mramor má navíc harmonizační funkci a tiší neklid.

Když už se pro mramor rozhodnete, dejte mu skutečně hlavní roli. Jeho výrazný dekor potřebuje vyniknout. Nábytek tedy zvolte spíše jednodušší, ale rozšoupnout se můžete na doplňcích, v klasickém použití například křišťálovým lustrem.O tom, že mramor nemusí být jen na zemi, se přesvědčte v sérii Evolutionmarble nebo luxusní Ariostea.

S čím mramor kombinovat?

Pro decentní, klidný a vyvážený efekt použijte výrazné teplé barvy jako jsou oranžová, okrová a bezpočet variací hnědých. Nebojte se sáhnout i po šedé, béžové či vínové. Podpůrně působí i dřevo. Obzvlášť skvěle s těmito kombinacemi vypadají velkoformátové dlaždice Sensi.

Oživit prostor a vytvořit moderní mladistvou atmosféru lze výraznými barevnými kontrasty doplňků či nábytku. Například červená a výrazně zelená barva židlí. Zvlášť efektní budou tyto barevné hrátky s přírodním odstínem mramoru.
Mramorový efekt podpoří také bílá barva nábytku.

Kam ještě s mramorem?

Velmi časté použití mramoru nebo jeho imitace je v koupelnách, ať to jsou obklady, dlažba nebo umyvadla. Variantou může být série Daino Reale. Prostor lze zútulnit například dřevěnou skříňkou pod umyvadlo či barevnými ručníky a předložkou před vanu.
Velmi efektní využití mramoru je obložení stěny s krbem nebo samotné obložení krbu.

Při použití klasického mramoru nezapomeňte, že je velmi citlivý na kyseliny z ovoce, proto se nedoporučuje jeho použití v kuchyních. U imitací tento problém odpadá.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.