Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Efekt patiny je momentálně velmi v oblibě. Vytvořit dojem už opotřebovaného interiérového prvku se dá všude: na bytovém textilu, na nábytku, podlahách nebo i na stěnách.

Patinování není jen originální, ale také praktické. Případné nečistoty nebudou tolik vidět a stejně tak nevadí, když se třeba nábytek trochu odře. Na patinovém povrchu nebudou oděrky tolik vidět.

„Zašlý“ textil

Na bytovém textilu se patina vytváří díky tiskovým technikám. Další způsob nabízí vytkávání tohoto efektu rovnou při výrobě tkaniny. Což je ještě výhodnější; takový dekor vydrží déle, běžným používáním ani praním se nedá odřít.

„Opotřebovaný“ nábytek

Vytvořit zdání použitého nábytku můžete sami i na novém, stačí použít například patinovací lak. Profesionálové se však spoléhají na moderní tiskové techniky a volí vzory, které evokují opotřebení. Možností je však více. Například dekor na nábytku s povrchovou foliovanou úpravou vzniká tak, že se hotové nábytkové desky upraví (odmastí se a očistí) a na ně se aplikuje barva způsobem, jenž připomíná dojem, jako kdyby se používal už řadu let. Vše se fixuje lakem.

„Stará“ keramika

Opět se bavíme o možnostech digitálního tisku, který dokáže věrohodně přenést vzor na hladký nebo i strukturovaný povrch. Což je výhodné právě u dlažby. Výsledkem může být vytvoření dojmu dřevěné krytiny, betonu, kamene…Originální sérií s patinou je Aged ze Španělska. Prodává se také dlažba cotto připomínající cihly. Při výrobě se využívá tradiční postup a finální dekor vzniká ručně nebo strojově. Podívejte se, jak krásně vypadá dlažba Terre.

„Použitá“ podlaha

U podlahových krytiny se dojem rustikálního vzhledu dociluje různě. Nejvíce technik se nabízí pro úpravu dřeva, mimo jiné jde o škrábání, katrování, kartáčování, ruční opalování, zvýrazňování suků a podobně. Podpořit vzhled patiny pomáhá bělení, které podlahu zesvětlí, a moření (zvýrazňuje strukturu přírodního materiálu).

V případě vinylových či laminátových krytin se opět volí tiskové techniky, jež nejčastěji napodobují oblíbené dřevěné dekory. Tisk je však natolik věrohodný, že na první pohled nerozeznáte syntetickou podlahu od skutečně dřevěné, čehož je důkazem série laminátových krytin Classic.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.