Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Oprýskané okraje, patina a omšelost, dojem nerovností stoletími používané, vyšlapané, ochozené podlahy – a přesto novotou vonící prvotřídně kvalitní dlažba. Rustikální styl má zkrátka své kouzlo a v kombinaci s modernou tvoří úžasný tým.

Cotto

Jedním z materiálů, které umí dokonale navodit venkovskou atmosféru, je rustikální dlažba s italským názvem Cotto. Jde o přírodní cihlovou taženou dlažbu, která vyniká zemitými odstíny jako je hnědá hlína, okrový písek, červený jíl a šedý kámen. Jednotlivé tóny barev se mohou prolínat a každá dlaždice vypadá trochu odlišně od druhé. Takovou podlahu můžete použít jak do interiéru své domácnosti, tak na terasu či do zahrady, je vhodná ale i pro restaurace, pizzerie a vinotéky.
Na rozdíl od dřevěných podlah bude vaše keramická dlažba stálá tvarem i strukturou, je zaručeně nehořlavá a ohnivzdorná, ale i mrazuvzdorná, takže použitelná i v exteriéru, například ve stále populárnějších venkovních kuchyních, okolo udírny, na venkovní schodiště... Další kladnou vlastností je nízká nasákavost, což určitě potěší každého, kdo se chystá vydláždit terasu, balkon, lodžii, prostě místa vystavená přímému dešti. Od svého vzniku v Itálii prodělal vývoj cotto dlaždic velký skok, především co se odolnosti a tvrdosti týče. I proto Italové v jeho produkci vynikají. Širokou nabídku čistého moderního i retro cotto stylu, nabízí např. italský výrobce ABK a řada Petraia.
Dlažba typu cotto je kombinovatelná s obklady v rustikálním stylu, čímž vytvoříte stylový interiér, který nejen připomene staré časy, ale i poctivost řemeslné ruční práce (např. ABK – Almond Verde, OLD SAX – Madera, Citta Imperiali).

Středomořská tradice

Potrpíte-li si na atmosféru francouzského venkova, uprostřed vinic, kde v dubových sudech zraje lahodný mok například v oblasti Val de Loire, Beaujoulais, Champagne, Cotes du Rhone, Alsaska či Chateauneuf du Pape, pak vás jistě okouzlí půvabné provedení dlaždic s těmito názvy nejznámějších francouzských vinařských oblastí. Chuť na skvělý ročník úžasného vína tak získáte přímo „od podlahy“. Dokonalou imitaci starých poctivých prken v obdélníkových formátech nabízí např. španělská značka ITRIA nebo RAKO.

Autor: Eva Pavlátová

 

 

 

 


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.