Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Většinou platí, že každá nová koupelna je krásná. Otázkou zůstává, zda vám však bude i krásně vyhovovat a sloužit. Co byste měli zohlednit předem?

Fenoménem současnosti se stávají rekonstrukce, které šikovně zhodnotí starší bydlení a navíc přispějí k většímu komfortu uživatelů bytů. A ani koupelny nejsou v tomto směru výjimkou.

1. Když chybí dlaždice

Obecně se doporučuje nakupovat obklady a dlažbu s rezervou, zhruba o 10 či dokonce o 15 procent více, než je reálná potřeba. Důvod je ten, že při samotné pokládce může dojít ke znehodnocení pár kusů keramiky (špatnou manipulací, nepřesným měřením a podobně) a najednou vám budou chybět. Myslete i do budoucna. Nelze vyloučit rozbití dlaždice či obkladačky, a pak je fajn mít po ruce náhradu odpovídající barvy a dekoru. Jednotlivé výrobní dávky se přece jen mírně liší, takže i kdybyste dokupovali keramiku stejné série za několik let, bude se mírně lišit. A je to znát. Pokud přece jen musíte keramiku dokoupit, vyžadujte stejnou či nejpodobnější šarži výrobku.

2. Vana (ne)musí být

Při rekonstrukci zejména malých koupelen se lidé často rozmýšlejí, zda si opět ponechají vanu, nebo raději zvolí sprchový kout. Vana je bezvadné místo pro relaxaci, ovšem jen tehdy, pokud ji skutečně využíváte. V opačném případě je praktičtější sprcháč. Jednak ušetříte centimetry a navíc díky dnešní nabídce stávajících baterií si i v něm dopřejete rovněž hydroterapii, a což teprve když zvolíte sprchový panel. Některé, včetně modelu Block System, jsou vybavené také chromoterapií.

3. Méně bariér

Kde to technicky jde, tam je vhodnější nízká sprchová vanička nebo žádná (vodu odvedou žlaby, případně vpusti). Omezit bariéry pomáhá rovněž nábytek bez vystupujících úchytek. Dnes se nabízí celá řada jiných způsobů otevírání, ať jde o vyfrézované otvory pro prsty, zafrézované lišty (vystupují jen několik milimetrů) či dotykové otevírání, mechanické nebo elektronické. Další příspěvek k bezbariérovému provozu slibují drobné sklopné prvky typu kosmetické zvětšovací zrcátko, madla, háčky… A samozřejmě i ty velké, včetně dveří, když tradičně otevírací nahradíte posuvnými.

4. Správné plánování

Uvažujte systematicky: novou koupelnu řešte krok po kroku a současně myslete na jejich vzájemnou návaznost. Není to protimluv. Například lidé mnohdy opomíjejí otázku správného nasvětlení prostoru, přitom dodatečně sekání kabelů a vedení elektroinstalace celou rekonstrukci prodlužuje a prodražuje. Světlo v koupelně musí plnit více funkcí: většinou potřebujete mít celkový přehled, dále zpravidla ostřejší bílé denní světlo po ránu u zrcadla nad umyvadlem a teplé žluté světlo pro koupel či sprchu večer.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.