Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Co je malé to je hezké, co je větší, to zase nabízí více příležitostí pro zařizování. Když se tímto pravidlem budete řídit, proměníte byt s vysokými stropy v útulné místo pro život.

Pokud máte byt s vysokými stropy, už to samo o sobě je bonusem navíc. Dnes se klade velký důraz na vzdušnost, která evokuje příjemné pocity a zvyšuje komfort bydlení.

Optická kouzla

Když nepotřebujete využít prostor pod stropem, můžete ho alespoň opticky snížit. Na to funguje osvědčený trik: stropu dopřejte tmavší barvu než okolním stěnám, na ty zvolte světlejší výmalbu. Ještě většího dojmu snížení se dosáhne, když barva stropu přesáhne na stěny asi o 20 centimetrů (záleží na velikosti místnosti). Výmalbu lze kombinovat s tapetami nebo obklady stěn, stačí je použít na místě, které chcete zvýraznit. Například dekor Azul na keramických obkládačkách série CROSS LINE je dostatečně poutavý i na menší ploše.
Připomeňme si ještě pravidlo chladných barev, které pocitově daný prostor zmenšují, nebo oblíbenou hru s pruhy.

Využijte místo

Byla by však škoda ponechat vysoké stropy „ladem“, když směrem vzhůru můžete instalovat patro na spaní, díky čemuž získáte další prostor na podlaze. Na posteli byste se měli v pohodě posadit, obecně se jako doporučená vzdálenost mezi horní částí postele a stropem uvádí asi 90 centimetrů.
Nebo nahoru umístěte úložné prostory pro věci používané sezonně. Vášniví čtenáři si jistě rádi dopřejí obří knihovnu od podlahy až po strop; při manipulaci s knihami v horních policích využijete stylový žebřík.

Další vychytávky

Pro nenápadné rozčlenění větších místností, aniž by se ubíralo na běžném průchozím prostoru, se vyplatí instalace závěsných květináčů a kokedam a také monumentálních stropních svítidel, jejichž délku lze upravovat. Pro výraznější předěl se používají efektní panely japonských stěn: když chcete mít soukromí, roztáhnete je, a až k vám domů přijde větší společnost, jednoduše je shrnete na jednu či obě strany.
Do bytů s vysokými stopy se rovněž hodí vyšší dveře, ostatně dnes už se běžně používá výška kolem 210 cm (dříve 197 cm) či ještě více. Mrkněte například na kolekci Intarsia.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.