Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Přestože mnoho lidí má rádo spoustu nepřehlédnutelných barev, když dojde na řešení jejich domova – převládá zpravidla jedna. Monochromatický interiér zkrátka frčí. Pod označením „jednobarevný domov“ si hodně z nás možná řekne: to bude pěkná nuda. My se vás však pokusíme přesvědčit o opaku.

Neutrální i výraznější

Mezi neutrální barvy patří bílá, hnědá, šedá a černá, v různých tónech. Dokonce ani bílá není jen jedna (stačí si připomenout takzvanou lomenou bílou). A právě v použití světlejších a tmavších odstínů jedné barvy získá příbytek na zajímavosti; stává se tvárnějším, plastičtějším. Použít tón v tónu je prostě šikovné.
Samozřejmě pokud jste odvážnější, můžete vsadit na živější barvu. Možná budete sami překvapení, že i na poměrně výrazný odstín si vaši oči rychle přivyknou.

Kombinace se vzory

Oživit monochromatický interiér se dá mnoha způsoby, jedním z nich je spojení dvou rozdílných prvků. Ještě donedávna hodně frčel lesk, dnes mu šlape na paty mat, ale proč nemít doma oboje. Podobně skvěle funguje kombinace hladkých a strukturovaných povrchů. A sobě i domovu pomůžete, když jednobarevné plochy osvěžíte vzorovanými, nebo oblíbenými dřevodekory, případně imitacemi kamene (například dlažba Mantova).

Krásná kamufláž

Monochromatický interiér je bezvadný v tom, že nabízí perfektní „kamufláž“. Například v malých místnostech může barva nábytku splývat s výmalbou, čímž dojde k optickému zvětšení prostor. Aby výsledek nepůsobil fádně, o to se postarají například nábytkové úchytky, kombinace základního materiálu se sklem a podobně.

A když to stále nestačí?

Pak přidejte kontrastní barvu, jež se používá převážně na menších plochách typu interiérové doplňky či jeden dva solitéry v místnosti. Třeba k šedivému základu pasuje jemná růžová i modrá (vloni šlo o barvy roku, které však mají ambici stát se trvalkami) stejně jako tyrkysová nebo třeba hořčicová. K hnědému základu se také hodí hořčicová (nabízí ji i série obkladů Color One) , dále červená, oranžová či zelená. A k oběma samozřejmě sedí bílá.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.