Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Koupelna by měla být nejteplejší místností domova, vytopená přibližně na 26 °C. Užijete si více komfortu při očistě v této relaxační zóně, ve které hraje příjemné teplo ústřední roli.

Isan VIZUALIZACE Grenada2

Elektrický žebřík stále vede

Nejčastější volbou vytápění umístěného na stěně bývají elektrické koupelnové radiátory ve tvaru žebříku, které v kombinaci s háčky, úchytkami a madel, poskytují i další praktickou funkci - slouží zároveň jako sušák ručníků, osušek nebo jiných textilií, popř. k jejich nahřívání. Elektrické radiátory jsou vhodnou volbou při rekonstrukcích nebo v případě, že chcete doplnit prostor o topení dodatečně. Dají se jednoduše zapojit do elektrické zásuvky, čímž se vyhnete velkým zásahům do centrální otopné soustavy. V současnosti je na trhu velký výběr. Konstrukci často tvoří cenově dostupná ocel, která se dále povrchově upravuje chromováním, nanášením lesklých, matných či strukturovaných barev nebo se osazuje kryty z široké škály materiálů. Topným médiem je speciální antikorozní kapalina, která odolává teplotám až do -5 °C. Opravdu velkou škálu modelů koupelnových a designových radiátorů u nás nabízí například český výrobce ISAN. Mezi jejich klasiku patří „žebřík“ Grenada. Trendy v architektuře a bytovém designu jsou určovány elegantními tvary a ušlechtilými materiály jako je sklo, černá či broušená nerezová ocel. Ani tělesa ISAN netvoří výjimku - radiátory vkusně dotvoří interiér. Jedničkou je těleso s širokými profily Atria. Nerezovým favoritem zase těleso Echo Inox.

Radiátor jako obraz nebo zrcadlo s LED posvícením

Individuální designový prvek z radiátoru učiní aplikace grafického motivu či fotografie. I tyto možnosti nabízí výrobce ISAN v řadě Variant Photo. Co takhle radiátor, který vypadá jako plakát nebo reprodukce uměleckého díla?

Přední kryt tohoto radiátoru umožňuje potisk - nápaditosti se zde opravdu meze nekladou. I proto se těší velké oblíbenosti mezi designéry. Ti jej využívají jak do soukromých bytů či domů, tak do veřejných prostor, jakými jsou například restaurace. Nejen do koupelny, ale i do obýváku či ložnice, můžete vpustit teplo ve formě elegantního obrazu nebo plakátu s přírodním motivem. Variant Mirror LED a Magic Mirror LED potěší využitím zrcadla a světelným efektem, který vykouzlí příjemnou atmosféru pro dokonalou relaxaci.

Retro je IN!

Máte-li náročnější estetické požadavky, pak je možné pořídit si například radiátory v „retro“ stylu. Článkové radiátory ATOL se vyznačují vzhledem klasických litinových radiátorů. Jsou však vyráběny z ocelových článků, proto disponují nižší hmotností. Jejich elegantní a oblý tvar výrazně zvyšuje bezpečnost, pro kterou jsou často instalovány v rodinných domech, ve školách a veřejných budovách. Mají optimální cirkulaci topného média s velkou účinností přenosu tepla. Jsou vhodné pro provoz v nízkoteplotních systémech.
Designéři celého světa znovu objevili retro radiátory z žebrovaných trubek SPIRAL, které se vracejí do doby průmyslového rozkvětu, kdy jejich předchůdci vytápěly velké výrobní haly. Dnes navíc nacházejí uplatnění v nové bytové i administrativní výstavbě, v hotelích, restauracích, v technických i hospodářských budovách. Mimo designu je jejich nesporným benefitem dlouhá životnost, vysoký výkon, typová i rozměrová variabilita a nízká cena.

Autor: Eva Pavlátová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.