Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

V mnoha rodinách kuchyně funguje i jako jídelna a někde je ještě propojená s hlavním obytným prostorem. Víceúčelovost místnosti je sama o sobě pádným důvodem k tomu, abyste se při jejím zařizování vyhnuli zbytečným chybám.

Alfou a omegou kuchyně je samotná linka, ovšem nejde pouze o barvu nebo design skříněk.

1. Staré zvyky

Při výběru nové linky je vhodné zohlednit celou řadu ergonomických doporučení, která přispívají k pohodlnému vaření. Jedno z nich zní: není nutné mít pracovní desku a varnou plochu v jedné rovině. Například je-li pro vás optimální výška pracovní plochy asi 85 až 90 cm, o něco níže by měla být instalovaná varná plocha, což je pohodlnější jak z pohledu míchání surovin, tak kontroly vaření pokrmů.

2. K rodině zády?

Dobře naplánovaná linka umožní hospodyňce vaření s minimální námahou, při němž nemusí být ochuzená ani o kontakt s rodinou nebo přáteli. Tomu více nahrávají rohové sestavy nebo rovná linka doplněná další rovnoběžnou řadou skříněk či ostrůvkem. U členitějších kuchyní navíc vzniká možnost přidat barový pultík, o který se může „diskutující“ opřít nebo si sem odložit sklenku či talíř. A když ještě přidáte barové židličky, získáte nejen pro něj místo na sezení.

3. Vychytaná „baterka“

Koupit si kuchyňskou baterii se zdá tak snadné, stejně ze všech teče voda… To jistě, ale některé nabídnou i něco navíc. Tím může být například model se sprškou, díky němuž snáze omyjete i velké hrnce, nebo otočné ramínko, samozřejmostí dnes je perlátor (díky smíchání vody a vzduchu vytváří dojem bohatšího proudu vody) i omezovač průtoku vody.

4. Čistý vzduch

Máte v kuchyni okno? Prima, ale i tak potřebujete kvalitní digestoř. Základní údaje o spotřebiči získáte díky energetickému štítku. Při nákupu zohledňujte nejen vzhled a typ digestoře (s čímž souvisí rovněž instalace), ale také hlučnost a samozřejmě výkon; spočítejte si objem místnosti a ten vynásobte minimálně šestkrát. A pokud vaříte či budete vařit na indukci, digestoř měla být o několik centimetrů širší než samotná varná deska.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.