Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Není podstatné, jak velká je vaše ložnice; rovněž menší prostor se dá zařídit tak, aby splňoval svůj účel. Když budete mít na mysli, že sem si přicházíte hlavně odpočinout, dokážete si svou ložnici zařídit útulně a vkusně.

V první řadě se zamyslete nad postelí, až pak nad ostatním nábytkem, a neméně obezřetně vybírejte materiály a barvy.

1. Pro pocit bezpečí

Středobodem každé ložnice je postel s kvalitním roštem a matracemi. Tento kus nábytku byste měli situovat hlavovou částí těsně ke zdi optimálně tak, aby z postele bylo vidět na dveře a pokud možno i směrem k oknu. To ve vás bude evokovat pocit bezpečí. Pokud to dispozice místnosti neumožňují, pomůže optický trik - zrcadlo nebo zrcadlová dvířka naproti dveřím, abyste v nich viděli příchozí.
Pokud máte ložničku jako dlaň, postel by měla nabídnout úložné prostory.

2. Nábytek ano, ale…

V ložnici více než v kterémkoli v jiném pokoji platí, že méně je více. Nezastavujte tento pokoj nábytkem v domnění, že tady přece není nikomu na očích a vám to vadit nebude. Přemíra více různých kusů nepřispívá ke klidu a harmonii. Ideálním řešením se jeví velkoformátové skříně, optimálně vedených ode zdi ke zdi, barevně sladěných s okolní výmalbou tak, že se stávají téměř neviditelnými. Doplnit je lze jedním dvěma solitéry a nezbytnými nočními stolky.

3. Výběr materiálů

Mezi aktuálně populární materiály patří dřevo a beton. Na dotyk je příjemnější dřevo či jeho imitace, jako je například série Treverkage (nabízejí se i strukturované), jež vás doslova pohladí po duši. Jelikož ložnice není místem s velkým provozem, netřeba se obávat ani dřevěných krytin z pohledu opotřebení. Určitě vás o tom přesvědčí podlahy řady Palazzo. A možná budete sami překvapení, jak široká je nabídka moderních dřevěných podlah.

4. S barvami opatrně

K pocitu klidu přispívají vhodně zvolené, spíše tlumenější barvy. V ložnici se většinou snižuje teplota, aby se vám lépe spalo, proto není na škodu, když budou evokovat chlad (což platí už pro nejzákladnější ze všech barev – bílou). Více pocitového tepla si lze navodit například přehozy přes postel či veselými polštářky. Přes den potěší a na noc je složíte a dáte jinam.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.