Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Zřejmě nejluxusnější bydlení v současnosti představuje byt umístěný v posledním patře vysoké budovy, obklopený terasou a s výhledem do všech stran. Jedná se vlastně o dům na střeše pro toho, kdo chce sice žít ve městě, ale přesto touží po soukromí a vlastní zahradě, třeba i s bazénem.

Kdo si pořídí byt za desítky milionů, má jistě prostředky na to, aby si jej nechal vybavit špičkovým designérem. Přesto můžete předem zvážit několik možností, jak s více než sto metry čtverečními naložíte.

Hra barev

Na rozdíl od bytů v nižších patrech, či dokonce v přízemí, do kterých v přístupu denního světla často brání okolní zástavba, poskytuje penthouse prosvětlený prostor s vysokým stropem, který vás neomezuje ve výběru barev, protože ani volba tmavého odstínu na výmalbu stěn vám neudělá z takového bytu temnou komůrku. Pokud nechcete experimentovat, můžete se držet současného trendu s využitím světlých tónů, které ještě více podtrhnou vzdušnost celého příbytku.
Podlaha se ale raději doporučuje v tmavých odstínech. Jednak vás v tom „nebeském“ prostoru uzemní, jednak docílíte vzájemného kontrastu s bílými stěnami či světlým nábytkem a navíc byt pocitově zateplí. Na terasu použijte materiály odolné všem povětrnostním vlivům. Nejlépe se hodí klasická keramická dlažba. Se vzory, které podtrhnou styl vašeho bydlení, ji lze využít samozřejmě i do interiéru. Velmi krásně totiž vypadá stejná podlaha v bytě i na terase, aniž by byl patrný přechod. Pro tyto účely je vhodná například velkoformátová dlažba.

Luxus i v detailech

Mezi vhodnými materiály vévodí sklo, a to nejenom díky francouzským oknům, která jsou pro penthouse typická. Doplňuje jej často mramor (nebo dlažba ho imitující ze série Sensi, kov a dřevo (dřevěné podlahy nabízí Quickstep) . Využívá se většinou nepříliš zdobný a nadčasový styl, zaměřený na detaily, jako je pečlivý výběr doplňků, třeba i ručníků do koupelny. Velkému prostoru sluší pohodlná rozměrná kožená pohovka, moderní nábytek například v kombinaci s vintage kousky, někdy i industriální lustry a luxusní koberec.

Chytrý byt

Do vybavení bytu je možné zařadit i saunu, tělocvičnu, vinotéku a místnost se soukromým barem. S developerem je potřebné předem domluvit vhodné umístění klimatizace a jiných technologických zařízení, která by mohla být hlučná. Zároveň bývají takové byty vybaveny inteligentním systémem pro dálkové řízení domácnosti z mobilního telefonu. Centrální jednotka obsluhuje topení, osvětlení, zabezpečovací systém, žaluzie, kamery, televizi, satelit, audio, video a internet, zároveň i automaticky rozpozná situace, jako je něčí přítomnost v bytě nebo i západ slunce.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.