Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Nákup staršího bytu či domu s sebou zpravidla nese potřebu mnoha úprav. Ale někdy jen vybavení staršího bytu prostě dosluhuje. Na co si dát pozor, než začnete s rekonstrukcí?

Občas zapomínáme na to, že i u menší rekonstrukce, třeba jednoho pokoje, zbude materiál z bourání. Předem si zjistěte rozsah bouracích prací i skladbu materiálu, jehož odvoz musíte zajistit. Co byste ještě měli vědět?

Proměna domu

Vypracujte si plán jednotlivých prací. Začněte tím, co chcete měnit, oslovte stavební firmy a porovnejte si jejich nabídky, zjistěte si ceny potřebných materiálů. Ověřte si, které stěny jsou nosné a nelze s nimi hýbat, a kdy naopak je možné zdi bourat. Sečtěte si celkové orientační výdaje a ty navyšte asi o třetinu (ve finále se rekonstrukce téměř vždy prodraží). Než začnete s jakýmikoli pracemi, musíte mít hotovu projektovou dokumentaci (obraťte se na zkušeného projektanta nebo architekta) a vyřízené stavební povolení. Nejste-li znalí věci, objednejte si kromě prováděcí firmy také stavební dozor, který vše potřebné pohlídá za vás.

Když se mění jedna místnost

Nejčastěji se rekonstruuje kuchyně nebo koupelna. Kromě projektanta či architekta, případně interiérového designéra, vám pomůžou také kuchyňská nebo koupelnová studia. Mnohá nabízejí zhotovení grafického návrhu, mezi nimi je i Keramika Soukup. Pokud si u nich objednáte zhotovení grafického návrhu a následně si zde zakoupíte potřebné zboží, za vizualizaci vám nebude nic účtovat.

S jakými údaji byste měli přijít do studia, pokud chcete měnit koupelnu?

  • Půdorys koupelny či i prostoru, o který ji chcete rozšířit, s rozměry.
  • Umístění, rozměry a způsob otevírání dveří, velikost a umístění oken (včetně podkrovních).
  • U podkrovních prostor řez krovem (výška a úhel zkosení).
  • Umístění nik, výklenků, přizdívek, opět jejich rozměry.
  • Vaše představa o nových zařizovacích prvcích (vana nebo sprchový kout, umyvadlo, případně WC, bidet).

Nezapomeňte

Zejména v bytových domech je vhodné myslet na dobré mezilidské vztahy, Každá rekonstrukce vyžaduje určitou míru tolerance ze strany sousedů, informujte je předem.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.