Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Také si myslíte, že mnoho zajímavého už bylo někdy dříve vymyšlené a nyní se „jen“ přetváří do moderní podoby? Naše ohlédnutí do minulosti vám dává za pravdu. Každá historická etapa je svým způsobem výjimečná a byla by škoda opomenut to NEJ, co nám dokáže nabídnout.

Mramor a cihly z renesance

Renesance byla reakcí na předcházející „přísné“ umělecké slohy a vedla nejen ke světštějšímu pojetí, ale také k radostnějšímu životu. Mimo jiné ji charakterizuje fakt, že se více začaly používat mramor a cihly.Co s nimi dnes v interiéru? Inspirujte se dokonalými imitacemi, které nabízejí moderní keramické obklady a dlažby. Ostatně mramor je nejčastěji napodobovaným kamenem a fenomén cihliček, které lze krásně použít na obklad třeba části chodby, kuchyně či obýváku, stále frčí.

Tvar elipsy z baroka

Baroko bylo velmi okázalé, až velkolepé. V architektuře se hodně prosazoval půdorys ve tvaru elipsy, typický (nejen) pro církevní stavby. Elipsa měla symbolizovat oběžné dráhy planet.
Co s ní dnes v interiéru? Tvar elipsy evokuje příjemné pocity, což je patrně důvod, proč se jím více či méně inspirují například výrobci koupelnových předmětů. Nejzřetelnější „imitaci“ nabízí vana Evolution se širokými lemy; pro ještě dokonalejší relax ji lze dovybavit masážním systémem.

Rostlinné motivy z rokoka

Rokoko představovalo další vývojový stupeň baroka, jeho název vychází z ornamentálního motivu. Avšak rokoko, to nejsou jen „kudrlinky“, hodně zlata a bílé barvy či fresky, ale také motivy z rostlinné říše (už tenkrát „letěly“ popínavky).
Co s nimi dnes v interiéru? Rostlinný dekor je věčný. A vděčný. Uplatní se například na skleněných dveřích, přičemž dekor se může aplikovat více způsoby. Jednu z možností nabízí laserová technologie – jak se vám líbí dveře Flora?

Co ještě potěší? Pokud máte rádi neobvyklé barevné tóny či jejich kombinace a říkáte si, že jste možná pozadu s interiérovými trendy, nezoufejte. Třeba pro secesi jsou typické ornamenty i kroucené nohy na nábytku stejnou měrou jako používání neobvyklých barev probouzejících fantazii. A ta se bude „nosit“ v každé době.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.