Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jeden z hlavních přírodních materiálů je kámen. Vidíme ho všude, od fasád domů a garáží, přes ploty, ale v současnosti i jako velmi oblíbený prvek v interiéru, který vám vydrží déle jak třicet let.

Toužíte-li mít pocit většího kontaktu s přírodou, je pro vás použití obkladů z kamene ideálním řešením, zvláště v kombinaci se dřevem. Jeho nejtypičtější užití je pro venkovní kuchyně, pilíře, krby, chodby a předsíně, v obývacích místnostech pak spíše jako dominanta jedné její části. Často se využívá kamenná dlažba okolo bazénů a v koupelnách, protože jde o protiskluzový materiál. Do takové koupelny můžete umístit třeba i kamenná či mramorová umyvadla a vany.

Jaký zvolit kámen?

Jak se jednotlivé druhy kamene liší, jaké mají vlastnosti a pro co se hodí?
břidlice – černá a šedá, může být i světle a tmavě šedá, zelená, či hnědá; dobře se štípe, snadno se z ní vytvářejí tenké desky; vhodná na fasádu, pro zahradní architekturu i do interiéru. Leštěná se hodí jako obklad kuchyňské linky nebo deska na stůl.
čedič – šedočerný až černý, se sklovitou strukturou; mimořádně odolný a tvrdý, často používaný jako dlažební kostky či štěrk. Řezaný se hodí i do interiéru, taková dlažba má nevšední vzhled a nekonečnou trvanlivost. V exteriérech je odolný proti povětrnostním vlivům, kyselým dešťům a chemikáliím.
mramor - vhodný zejména do interiérů, kde svou hladkostí a texturou působí luxusním dojmem; nadčasový a lze ho sladit s jakoukoliv sanitou i koupelnovým nábytkem, osvětlením, zrcadly i různými doplňky
onyx – polodrahokam, široké spektrum tónů od hnědé přes medovou, bílou, zelenou až po rudou; možnost prosvětlení – prosvětlená stěna, deska na stěně jako obraz, barový pul nebo kuchyňský ostrůvek.
• pískovec - často používaný k lepení obkladů, k pevným podkladům soklů, podezdívek, stěn opěrných zdí a fasád; hodí se pro zahradní schodiště, obruby, okraje nezpevněných ploch
rula – nejběžnější krystalická břidlice; šedé, hnědožluté a hnědočervené odstíny; jeden z nejodolnějších materiálů pro obklady, zdivo a dlažby. Má stejnou pevnost v tlaku jako žula či mramor a větší než pískovec. Vyznačuje se vysokou mrazuvzdorností, nepoškodí ji ani posypová sůl a pro nízkou nasákavost neobroste mechem ani plísněmi.
travertin – zdobný kámen, používaný v přírodní formě, nebo se jeho póry vyplňují kamenickým tmelem a následně se povrch vybrousí do matu či vysokého lesku; barva je závislá na příměsích, typické jsou odstíny pískově žluté, stříbrně šedé, hnědé až červené či krémové
vápenec – perfektní tepelné a izolační vlastnosti, nenáročný na údržbu, vhodný na dlažbu i obklady
žula – šedá s modrým odstínem, i červená; oblíbená jako obklad či dlažba; vysoká mrazuvzdornost, snadná opracovatelnost, odolnost proti chemikáliím či kyselinám

Máte tedy možnost zvolit si z mnoha druhů kamene, jeho barevných variant a tvarů, vybrat si podle vlastností a pro účel, který potřebujete. Variant, jak zakomponovat kámen do interiéru je tedy hned několik. Pro ty z vás, kteří by ocenili ale ještě i jiné vlastnosti, které vám u přírodního kamene chybí, tu existuje velký výběr mezi obklady imitující kámen, pro venkovní účely můžete vybírat v sérii Stones, interiér můžete obložit sérií Como.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.