Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Když se řekne chalupa, nejspíš si většina z vás vybaví světnici s pecí a rustikálním nábytkem. Možná i vlhké komůrky v podkroví, které sice mají svou kouzelnou atmosféru, ale k žití jsou poněkud nepohodlné. Ale není chalupa jako chalupa.

Atraktivní kombinace

Majitelé šumavské chalupy se rozhodli pro její důkladnou rekonstrukci a jako hlavního dodavatele si vybrali českou společnost Indeco a její dvorní designery Romana Vrtišku a Vladimíra Žáka, se kterými již spolupracovali na rekonstrukci bytu. Zadání znělo jasně – propojení chalupářského vzhledu s moderním designem.

K chalupářskému stylu se může hlásit charakter stavby a použité materiály – podhledy u schodiště z dubové dýhy nebo vyštěrkovaný prostor nad kuchyňskou deskou.
Moderní styl v chalupě převládá. Za zmínku stojí zajímavě členěná obývací stěna složená z více materiálů. Majitelé si take nechali na míru vyrobit i koupelnový nábytek, který má speciální úpravu proti vnikání vlhkosti.

Kuchyně jako základ domova

Největší proměnou prošla kuchyně. Výzvou bylo zbourání příčky mezi kuchyní a obývákem, což zcela zásadně ovlivnilo finální vzhled a atmosféru interiéru. Příčka se posunula tak, že vznikl velký prostor pro obývací kuchyni a malá ložnice. Nelehkým úkolem bylo trefit polohu nových dveří do ložnice. Zde bylo nutné pracovat s centimetry, aby se do ložnice dala umístit postel, zbyl kolem ní volný průchod, a zároveň nezasahoval dveřní otvor z druhé strany do prostoru určeného pro sedačku. Volba tedy padla na posuvné dveře, které zabírají minimum prostoru.

Nové dispoziční uspořádání kuchyně do tvaru písmene U přináší majiteli jak velkou pracovní plochu, tak i prostor pro ukládání. Barvy byly voleny v kombinaci lesklé bílé a matné hnědé, tak aby byl celkový dojem z místnosti vzdušný a světlý. Celý prostor pak zajímavě dokreslují velká okna do zahrady.
V kuchyni bylo použito několik užitečných vychytávek – ať už je to samovysouvací koš určený pro tříděný odpad, nebo třeba vysouvací koše v rohové skříňce, které umožňují využít celý prostor rohu. Velkou jídelní, ale i pracovní plochu umožňuje využívat barový pult. Kuchyň je vybavena spotřebiči jako např. mikrovlnná trouba, vestavná trouba či varná deska.
Zbytek místnosti pak logicky koresponduje s kuchyňskou linkou, nábytek je v bílé a černé barvě. Prostor oživují barevné doplňky. Na podlaze je velkoformátová dlažba v imitaci dřeva.

(red.)

 


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.