Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Zkraje vypadá všechno růžově, zejména když zařizujete byt doslova od podlahy, ale po čase se původně báječný interiér může stát překážkou. Na co si dát při jeho zařizování pozor? Důkladně zvažte, co skutečně chcete, inspirujte se nabídkou obchodů a pak si vytvořte plán. Bez něj byste se do zařizování nového domova neměli vůbec pouštět.

V jednom duchu

Pokud vybavujete domov „na zelené louce“, tedy od nuly, předem si rozmyslete, jak by měl vypadat. A v daném stylu vybírejte jednotlivé kusy. Jinak se totiž může stát, že zkombinujete nesourodé prvky. Eklektický styl je sice bezvadný, ovšem není pro každého. Dokázat vhodně spojit nesourodné prvky chce více citu a také zkušeností s interiérovým designem.
Náš tip: Bezdveřové sprchové zástěny (například Modular Shower MS160) jsou z pohledu stylu nadčasové.

Inspirujte se, ale nekopírujte

Viděli jste u kamarádky, kolegy nebo příbuzných například dřevěnou podlahu a chtěli byste ji také? Nejprve zvažte, zda se k vám domů hodí, je-li vůbec možná pokládka s ohledem na konstrukční výšku, nevadila by vám náročnější údržba, a podlaze zase prostředí, v němž se bude nacházet… Jinak řečeno: ne vše, co má doma někdo jiný, můžete mít i vy.
Náš tip: Dřevěnou podlahu dokážou krásně imitovat rovněž jiné materiály, například vinyl Balance Glue.

Pozor na barvy

Základní vybarvení mnoha interiérů se většinou odvíjí od bílé, tónů dřeva a šedé. A není na tom nic špatného. Více se odvázat můžete na doplňcích, které vašemu domovu dodají šmrnc a dají se i snadno obměňovat. Pomůže rovněž jiná barva použitá při výmalbě. Letos se nosí jemné odstíny růžové a modré, ale příští rok se objeví zase nové trendy.

Kam dát věci

V malometrážních bytech se často řeší úložné prostory. Jak je dostat i do stísněnějších prostor, aniž byste si připadali jako ve skladu s nábytkem? Pomůže osvědčené pravidlo: většinu skříní a skříněk umístěte k jedné stěně, tím se zbytek prostoru odlehčí. Užijete rovněž multi vybavení, které se dá rozložit (sedačka, postel, jídelní stůl…).

Uvažujte do budoucna

Dnes vám přijde všechno v pohodě, ale časem se můžete potýkat například s příliš úzkými dveřmi, překážkami v podobě prahů, kluzkou krytinou, vadit můžou i nábytkové úchytky a podobně. Určitě není zbytečné, zejména ve velmi frekventovaných prostorách typu kuchyně a koupelna, uvažovat dopředu a zařídit si svůj domov tak, abyste ho za pár let nemuseli měnit.
Náš tip: Sjednotit interiér dveřmi stejného designu není problém, například skleněné Mikado můžete mít jak klasicky otevírané, tak posuvné.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.