Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Svařené víno chutná skvěle a k zimě se hodí, avšak jeho hřejivý účinek je poněkud pomíjivý. My vám raději nabízíme praktické tipy, které fungují dlouhodobě.

Začněte více pracovat s vhodnými barvami, dopřejte si horkou lázeň, nezapomeňte ani na podlahové topení a do úvah o rekonstrukci svého příbytku zařadťe i pořízení krbu.

1. Teplé barvy

Vášnivá červená, hřejivá oranžová, sytá meruňková – tyhle barvy vás spolehlivě zahřejí. Nemusíte ani z gruntu měnit svůj domov. Dopřejte si je v podobě koberců, závěsů, přehozů, dek, povlečení a polštářků. U koberců obecně platí: čím mají vyšší vlas, tím lépe izolují. K teplu domova přispívají rovněž kožešinové doplňky, ať už přírodní či syntetické.

2. Hřejivá voda

Proč chodit do lázní, když máte doma vanu? Vychutnejte si do poslední kapky teplou koupel, stačí přidat léčivé aromatické oleje. Ještě dokonalejší relaxaci slibují hydromasážní vany. Prodávají se už hotové, ale i k některým „obyčejným“ vanám lze dodatečně přidat hydromasážní systém.
Proudy teplé vody si však užijí i ti, kteří mají sprchový kout, zejména když ho doplní moderními hlavicemi či rovnou celými panely, které také nabízejí hydromasáž.
K dostání jsou rovněž masážní sprchové boxy, jako například Alara 2, kde se k vodní masáži přidává blahodárný efekt páry.

3. Podlahové topení

Nejen do koupelny je vhodné instalovat podlahové topení. Obecně se nabízí teplovodní nebo elektrické. U teplovodního je nosným médiem voda, nebo směs vody a nemrznoucí kapaliny, kterou rozvádí trubky položené pod krytinou. Pokud u vás není realizace teplovodního podlahového vytápění možná, nabízí se některá z variant na elektřinu: topné kabely, rohože nebo fólie.
S podlahovým topením souvisí i volba vhodného typu krytiny. Nejlépe si stojí keramická dlažba. Je sice chladná na dotek, výborně však vede teplo. Krásně vypadá dlažba imitující dřevo, třeba Tarima Natural.

4. Krby a krbová kamna

Pohled do ohně uklidňuje a jeho teplo zase přispívá k vaší celkové pohodě. Pokud uvažujete o krbu nebo krbových kamen, stavba musí mít komín, podlahu s dostatečnou nosností a dále je třeba zajistit přívod vzduchu. Předem si vyjasněte, zda půjde o hlavní zdroj tepla nebo doplňkové přitápění a celou řadu dalších technických parametrů, s nimiž vám poradí odborníci.
Potěšení ze živého ohně si však může vychutnat každý, a to díky bio krbům, které pro svůj provoz nepotřebují komín.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.