Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Už uplynulo téměř čtyři sta let od období baroka, ale přesto se mnohým po tomto stylu zasteskne a rádi by měli jemu podobný interiér. Podobný, ne zcela barokní. Patříte-li mezi odpůrce současného minimalismu, zkuste dekadentní styl.

Dekadence se objevila v 19. století jako oslava krásy a smyslnosti, architektura a design byly přezdobené, ale zato se jednalo o velice pohodlný a zdobný styl, inspirovaný barokním slohem, dotažený do jakési přehnanosti. Však slovo dekadence vzniklo z latinských výrazů, které znamenají úpadek a rozpad. A ryze dekadentní interiéry se objevovaly v šantánech a různých pokleslých budoárech. V současném pojetí se jedná o náruživou dekorativnost, která převládá nad funkčností. Má však svá pravidla.

Temné, světlé... luxusní

Vše, co použijete, by mělo vytvořit dokonalou harmonii. Ať už se jedná o sladění barev, tvarů nábytku a doplňků, nebo co se týče materiálu.
V dekadentním interiéru se na stěnách často objevují temné barvy, které dají vyniknout světlému luxusnímu nábytku v aristokratickém stylu. Prošívaná kožená souprava a křesílka, či jiný polstrovaný nábytek s květinovými vzory, skříňky ve zlatém lesku - to vše může být doplněno současnými jednoduchými, až strohými moderními prvky.

Z materiálů převládá kov, dřevo a textil. Textilie bývají ze sametu, v barvách syté červené, bordó, fialové, ale i šedé a černé. Kontrastními barvami dotvoříte požadovanou dekorativnost, vše ale musí mít patřičnou rovnováhu.

Starožitné + moderní

Pokud nemáte byt s původní dřevěnou podlahou, můžete využít dlažbu ze sérií Etnic nebo Dolphin imitující parkety nebo dlažbu imitující vykládanou dřevěnou podlahu. Nádech zámeckého stylu dodá právě podlaha, na níž lze rozestavět moderní solitéry doplněné barokním křeslem nebo lustrem.

Na dekadentní styl jsou protichůdné názory. Leckdo ho považuje za kýčovitý a tzv. přeplácaný. Samozřejmě můžete využít služeb designových ateliérů, ale pokud vše dobře skombinujete, s nadhledem a drobnou dávkou humoru tak vytvoříte originální interiér, ve kterém se bude právě vy a jen vy cítit nejlépe.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.