Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Nový interiérový styl vznikl v době, kdy se přemýšlelo nad využitím starých továren, skladů a ohromných hal. Rozlehlé prostory, cihly, beton, odhalené inženýrské sítě, vysoké stropy, tabulová okna – místo, které se na předměstí velkoměst proměnilo v moderní bydlení.

Díky zařizování takových prostor, v nichž vévodí beton, kov a sklo, vznikl designový styl nazvaný industriální, který lze využít v jakémkoliv interiéru, třeba i menším, byť nejvíce sluší loftovým a mezonetovým bytům či bytům s vysokým stropem. Na první pohled takový byt připomíná tovární halu s holými stěnami, železnými nebo dřevěnými trámy a odhalenými trubkami. To ovšem neznamená, že není útulný!

Minimalistické a levné

Podstatou je veliký volný prostor, oddělená bývá ložnice, což ale není pravidlem, a sociální zařízení, aby se respektovalo soukromí. K vybavení lze využít nabídku bazarů - místo konferenčního stolku použít dřevěnou bednu, z dřevěných palet vytvořit postel a sedačku, věci a oblečení ukládat do kovových skříní podnikových šaten a kovových kartoték pro šanony. Na strop umístíme kovové lampy a na pracovní stůl ze starého ponku kovovou, nejlépe černou lampičku. Dalšími vhodnými materiály jsou kámen nebo jeho imitace Stone Collection a sklo. Chcete-li alespoň trochu prostor pocitově zateplit, pak použijte nahrubo opracované dřevo.

Sklo, obklady a květiny

Industriální styl si žádá neutrální barvy, nebo chladné, jakými jsou třeba modrá, lahvově zelená, a také kovové doplňky, ať už se jedná o ocel, hliník nebo měď, mosaz či bronz. Pro originální dekoraci můžete využít jakýkoliv šrot, staré kovové cedule, nádražní hodiny... Jestliže nechcete mít všechny stěny zcela holé, sáhněte po velkoformátových obkladech v imitaci betonu, série Beton, jejichž design bude vyhovovat celkovému doladění interiéru. Na zajímavosti interiéru dodají obklady v imitaci kovu ze série Trace. Obdobně lze použít na podlahu jednoduchou dlažbu. I do industriálního interiéru patří textil, ale samozřejmě ne záclony. Přehoz na postele, barevné polštáře na sedačku nebo malé koberečky. A živým rostlinám se bude ve velkém prostoru s velkými okny velmi dobře dařit.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.