Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Velkým trendem současnosti jsou neutrální barvy. Mají dvě výhody: jednak v nich vyniknou výrazně barevné jednotlivé prvky, doplňky či dekorace, a jednak se vzájemně dají ideálně kombinovat.

Nejznámější neutrální barvou je bezesporu bílá, kombinovatelná se všemi ostatními barvami. Výběr bílých obkladů je široký, vhodnou volbou je například interiérová série Habitat. Včetně druhé – černé - poněkud extravagantní, pokud se použije na velké plochy. Mezi neutrální barvy patří dále šedivá, béžová a hnědá.

Jak na nás působí neutrální barvy?

• bílá – čistota, nevinnost, novota, jednoduchost, pořádek a řád. Zesvětluje a zvětšuje prostor. Bílou barvu můžete použít i na nábytek a doplňky a získáte oblíbený skandinávský styl.
• černá – tma, ticho a smutek, ale častěji vyvolává pocit elegance. Prostor zmenšuje, pohlcuje energii, zklidňuje a zároveň dává zazářit všem ostatním barvám, s nimiž vytváří zajímavé a stylové kombinace. Luxusní dojem vytvoříte např. kombinací se sytou modrou, tyrkysovou, fialovou, zlatou nebo zelenou barvou.
• šedá – stejně jako bílá je absolutně neutrální, působí tlumeně, avšak ostatní barvy v kombinaci s ní příliš nevyniknou. Vhodná je pro spojení s přírodními barvami, jaké má dřevo, kámen, písek, tráva... třeba i levandule.
• béžová – klid, všednost, ideální pozadí pro všechny barvy, nejčastější volba při zařizování interiéru. Elegantní je v kombinaci s červenou, žlutou a modrou.
• hnědá – barva země, vyvolává pocit jistoty, stability, uzemnění, důvěryhodnosti, vážnosti a rovnováhy. Působí elegantně jako černá, ale nikdy ve vás nevyvolá smutek.

Za neutrální barvy můžeme považovat i hodně světlé tóny ostatních barev – třeba růžovou (najdete ji v sérii Aqua), světle modrou, světlounce zelenou a podobné pastelové tóny. Všechny neutrální barvy mají svou studenou i teplou podobu, jakmile se trochu odchýlí od základního tónu. Bílá může být krémová, jako slonová kost, hnědá třeba v barvě čokolády nebo bílé kávy.

Pokud máte obavy z výsledného dojmu či efektu, zahrajte si na výtvarnou výchovu ze školy a vytvořte si model místnosti včetně podlahy. Stačí pastelky nebo vodovky a kombinujte. Větší jistotu získáte, pokud se obrátíte na naše designové studio, ve kterém vám vytvoříme grafický návrh a vy si tak budete moct vše reálně představit.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.