Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Krásný krb, vůně dřeva, plápolající oheň a sálající teplo vytvoří příjemnou atmosféru, pocit klidu a pohodlí a zútulní každý interiér.

Krbem můžete vytápět jednu místnost, nebo díky vzduchovým či vodním rozvodům i ostatní prostory. Prvořadou podmínkou je jeho kvalitní stavba. Zároveň ale bude výrazným prvkem interiéru, tudíž nepodceňujte ani jeho vzhled.

Ať stále hřeje

Krb můžete jenom omítnout jádrovou omítkou, vyštukovat a vymalovat jako ostatní stěny, ale pokud ho nechcete pravidelně malovat, byť z důvodu vaší kreativity, vhodnější a trvalou povrchovou úpravou bude obložení krbu, k čemuž můžete použít tradiční žáruvzdorné kachle a dlaždice. Nejenom, že mají svou nepopiratelnou estetickou funkci, ale zároveň skvěle akumulují teplo a vyhřívají místnost i dlouho poté, co se v krbu přestane topit a on vyhasne.

Keramický obklad je cenově výhodnější než přírodní kámen, kterým lze také krb obložit. Máte-li zálibu v přírodních materiálech, zvolte si takový obklad, který kámen imituje, vybírat můžete například ze sérií Cuenca či Stones. A to nejen pískovec, vápenec, žulu, mramor – série Evolutionmarble a jiné, ale i různě barevné cihly, či dřevo.

Stejný nebo naopak odlišný obklad lze použít na krbovou římsu, která bývá tradičním doplněním krbu, protože je využitelná na umístění dekorativních předmětů, upomínkových fotografií nebo třeba jen zápalek. Obložit můžete i vyčleněný prostor pro dřevo na zátop.

Různé tvary, barvy a styly

Tvar a obklad krbu by měl harmonicky ladit s celým interiérem. Nebojte se moderních a designových krbů, ani kombinace různých barevných odstínů při jejich obkládání. Můžete si vytvořit rustikální interiér, stejně jako secesní nebo naopak zcela moderní. Dlaždice mohou být lesklé nebo matné, vyráběné ručně nebo ručně malované.

Mějte na paměti i osvětlení místnosti denním i umělým světlem. Menší plocha si žádá výraznější či tmavší barevný odstín, zatímco větší naopak světlejší tóny, podle umístění krbu v místnosti.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.