Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Výraz eklektismus pochází z řeckého slova volně přeloženého jako vybraný, což vlastně znamená styl, v němž se mísí různorodý výběr dohromady. A tak je to i v bytovém a užitkovém designu. Učiníte výběr a podle vlastní invence v interiéru libovolně nakombinujete zdánlivě neslučitelné prvky.

U žádného jiného stylu nenajdete, že by se mohly vedle sebe ocitnout starožitnosti s moderním uměním, etno předměty vedle nejnovějšího designového výstřelku, a navíc doplněné třeba předměty z orientu.

Osobitá volba

Tento styl nepodléhá žádným pravidlům, směšuje dohromady staré a nové, umělecké kousky s technicistními, všechny druhy látek a kůže, barev i vzorů, z nichž se často využívají zvířecí a orientální motivy, ale také doplňky vlastní výroby včetně deček po babičce. Můžete použít nábytek vyrobený z dřevěných palet, vedle postavit starožitnou komódu, na konferenční stolek ze 60. let umístit lampu s vlastnoručně vyrobeným stínítkem a nad to vše pověsit korálkový lustr. U jídelního stolu mít šest různých židlí, různého stáří, různých stylů i různých barev. Přesto takový koutek nebude vypadat „přeplácaně“, ale stylově. Kuchyň i koupelnu obložte různými druhy obkladaček, zkombinujte například dřevo a kámen, a docílíte tak překvapivé mozaiky.

Snad jediným pravidlem je to, že by se neměl opakovat stejný vzor. Aby vybavení nepůsobilo rušivě, dbejte na to, jak se v takto zařízeném bytě cítíte. Nejpodstatnější je váš příjemný pocit.

Vlastní design

Nechte se inspirovat různými styly a prokombinujte je dle vlastního vkusu, podle toho, co vám nejvíce vyhovuje, čímž si vytvoříte svůj vlastní design. A do každé místnosti jiný. Nejedná se o nahodilost, ale o naprosto vypracovaný styl, který zdánlivě vypadá nesourodě, ale vše v něm vzájemně příjemně ladí, působí útulně, harmonicky a „teple“, a především respektuje všechny vaše požadavky.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.