Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Koupelna snů v první řadě potřebuje dobře naplánovat. Odborník musí rozdělit sanitu mezi zdi tak, abyste ji mohli pohodlně používat a zbylo okolo ní i místo na další vybavení. Nejčastější schéma je, když všechny tři části – umyvadlo, vana/sprcha a toaleta jsou v jedné linii. Toto rozmístění je ale také nejméně variabilní. Dobrá koupelna také musí mít propracovaný systém přívodu vody, odpadů a odvětrávání. Jedině tak se z ní stane dokonalá koupelna.

Správné světlo

Koupelna je většinou místnost, která nemá dostatek denního světla, ale zároveň potřebuje silné osvětlení. Dobře ho tedy naplánujte. Zkombinujte stropní světla s menším osvětlením podle potřeby rozmístěným po koupelně. Pokud chcete do koupelny postavit zabudovanou sprchu, budete potřebovat vhlkuvzdorná světla.

Správné barvy

Barvy mají velký vliv na naši náladu. Dokáží nás probudit, nebo naopak zklidnit. V koupelně se jdeme ráno probrat a nastartovat na dlouhý den, a večer naopak smýt veškeré nečistoty i stres. Volte proto takové barvy, které evokují čistotu a svěžest. Ideální koupelna bude sestavena z přírodních materiálů, nebo alespoň jejich imitací.

Jít na to od podlahy

V koupelně má podlaha velmi důležitou roli - musí být pevná, odolná, protiskluzová, ale i pěkná na pohled, protože zabírá velkou plochu. Nejluxusnější materiály na obklady jsou kámen a keramika. Dnes existují ale i velmi povedené imitace přírodních materiálů, vybírat můžete z nádherných imitací dřeva (série Dolphin).

Sanita

Aby koupelna plnila svůj účel a cítili jste se v ní dobře, musíte vybrat správnou sanitu podle vašeho životního stylu. Potřebujete jedno umyvadlo nebo dvě? V jaké výšce k němu budete mít pohodlný přístup? Raději se sprchujete nebo koupete? Jak velký prostor ve vaně nebo sprše potřebujete? To vše musíte pečlivě zvážit, protože po rozvodu vody, odpadu a následných obkladech budou veškeré úpravy už mnohem složitější. Pokud chcete, aby koupelna sloužila jako malé domácí lázně, můžete si pořídit speciální masážní sprchový box Alara nebo masážní vanu. Pak se z ní stane ta opravdová koupelna snů!

Dekor

Když máte hotové zařízení i obklady, je sice koupelná hotová, ale ještě to není úplně ono. Tu správnou atmosféru dokreslují doplňky. Podložky a ručníky vybírejte z kvalitních materiálů, aby dobře sály a byly příjemné na dotek. Také se snažte dodržet barevnou paletu koupelny, aby vše do sebe zapadalo. Mnohem elegantněji bude vypadat, když celá sada ručníků bude v jedné barvě, která se doplňuje s podložkami.

Autor: Mariana Grušová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.