Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Pomineme-li koberec, pak mezi nejčastěji používané krytiny patří PVC, laminát, dřevo a keramická dlažba. Dále zaujme rovněž přírodní linoleum, někdo zase nedá dopustit na tradiční korek a do stylových interiérů se rozhodně hodí také kámen či jeho imitace.

Výběr materiálu

Každá krytina je něčím zajímavá. Například PVC dokáže imitovat jakýkoliv materiál, výborně odolává vlhku a je měkký na došlap. U dřevěné podlahy se dnes více než masiv preferuje dvou- nebo třívrstvá krytina, díky čemuž se do jisté míry omezuje negativní vliv vlhkosti a tepla. Každé dřevo má jedinečnou kresbu, je příjemné na dotek a pocitově teplé. Keramická dlažba nabízí nebohatší rozměrovou škálu, na trhu je také slim provedení minimální tloušťky a díky technologii digitálního tisku může napodobovat jakýkoliv dekor nebo materiál, včetně oblíbeného dřeva (například série Treverkhome nebo Dolphin).

Kdo si (ne)rozumí s topením

Při výběru vhodné krytiny je nutné zohlednit ještě celou řadu faktorů: konstrukční výšku (vejde se k vám domů, pokud měníte starou podlahu za novou?), způsob pokládky (nejčastěji celoplošným lepením nebo plovoucím způsobem) nebo kombinaci s podlahovým topením. Ostatně při výstavbě nového domu může podlahové topení fungovat jako hlavní tepelný zdroj. Realizovat ho však chtějí i ti, kteří řeší rekonstrukci podlahy.

Co byste měli v takovém přpadě vědět? Výkon topení se počítá s ohledem na tepelný odpor krytiny, a zde si ze všech materiálů nejlépe „stojí“ keramická dlažba (teplo z topného systému přes ni přechází do místnosti nejrychleji). Na tvaru dlaždice přitom nezáleží; pokud se vám líbí moderní šestiúhelníky, například ze série Terra, můžete je mít.

Tip na závěr

Chtěli byste sjednotit podlahu, třeba v obývacím pokoji a na přiléhající terase nebo na balkoně? Jde to snadno s keramickou mrazuvzdornou dlažbou, která se dá použít jak do exteriéru, tak do interiéru.  Navíc tato dlažba může mít v interiéru hladký povrch a do exterriéru lze použít v té samé barvě protiskluz, který je na terasy vhodnější. Příkladem budiž imitace kamene STONEWORK, ale ve specializovaných prodejnách samozřejmě najdete desítky dalších vhodných možností.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.