Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Výhrou bydlení ve městě je terasa, která nám při správném zařízení zvětší obytnou plochu, na níž můžeme trávit čas prakticky od jara až do podzimu. Jelikož se jedná o venkovní prostor, je třeba ji vybavit s ohledem na celoroční výkyvy počasí.

Základem pro dobře připravenou terasu je podlaha, lépe řečeno materiály, které na ni použijeme. Nejvhodnější je dlažba, protože toho nejvíc vydrží a vlastně se nemusí nijak zvlášť ošetřovat. Dlažba se dnes prodává v bezpočtu různých dekorů. Může vypadat jako dřevo (mrazuvzdornou variantou je série Siena, nebo DOVER), kámen, mozaika... Právě dřevo, kámen a takzvaný dřevoplast patří mezi další oblíbené materiály. Dobře se s nimi pracuje a navíc lze v případě nehody jednotlivé poškozené části poměrně dobře vyměnit.

Co patří do venkovního prostředí

Jestliže se rozhodneme pro dlažbu, je třeba vybrat mrazuvzdornou, tedy takovou, která odolá větším hodnotám pod bodem mrazu. S mrazuvzdorností úzce souvisí nasákavost. Pokud dlažba nasákne hodně vody, v mrazu zvětší objem a může se odlepit od podkladu. Jakmile se oteplí, dlažba povolí, materiál chřadne a snadno popraská. Vysoce kvalitní, a tedy mrazuvzdorné, jsou materiály s nasákavostí nižší než půl procenta. Dlažba by měla být slinutá, minimálně porézní, snadno čistitelná. Lepší jsou menší a světlejší formáty, které snáz odolávají horkým slunečním paprskům.

Důležité vyspádování

I když zvolíme na terasu dlažbu nebo ošetřené dřevo, rozhodně by při podzimních deštích neměla stát ve vodě, ani úpět pod nánosy tajícího sněhu v zimních měsících. Proto je důležité ji vyspádovat. To znamená, že by měla mít sklon do přibližně dvou stupňů. A pozor, terasa musí být umístěna pod úrovní podlahy místnosti, ze které se na terasu vychází, aby při větších deštích nedošlo k vytopení bytu.

Hydroizolace

Aby do podlahy terasy nezatékalo, je třeba provést hydroizolaci. Protože se jedná o poměrně specifickou práci, na jejímž úspěchu závisí životnost terasy, svěřte ji raději odborníkům. Existuje totiž spousta možností, jak terasu odizolovat, jenže vybrat správnou metodu není tak úplně jednoduché, protože je třeba zohlednit celou řadu věcí. Na rozdíl od sice šikovného domácího kutila profesionál nahlíží na řešení v souvislostech a dokáže předvídat i případné problémy a také se jim vyhnout.

Hezké posezení

Jakmile máte hotovou podlahu terasy, můžete si vyhrát i s obvodovými zdmi, které se dají také obložit. Opět ale musíte vybírat obklady vhodné do venkovního prostředí, tedy mrazuvzdorné. Pak už zbývají jenom venkovní zařizovací předměty jako stoleček, židle, květináče. Kolik toho bude, záleží pochopitelně na velikosti terasy.

Autor: Lucie Hildová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.