Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Posilovat imunitu můžeme mnoha různými způsoby. Stále oblíbenějším se stává saunování, případně pobyt v páře, které mají i řadu dalších pozitivních efektů. Navíc se dnes jak sauna, tak i parní altán dají poměrně snadno postavit i v domácích podmínkách.

Saunování má největší tradici ve Finsku. V této zemi dokonce bývá sauna dokonce běžnou součástí bytu nebo domu. Není ani divu. Díky jejím účinkům se totiž snadno zbavíte únavy a stresu, budete lépe spát a například v zimních měsících se snadno vypořádáte s různými typy nachlazení. Ženy zase ocení její kosmeticko zkrášlující efekty a mizející celulitidu. Je třeba ale dodat, že saunovat se musíte opatrně a v případě onemocnění jako je vysoký krevní tlak, cukrovka a podobně se nejdříve poradit s lékařem.

Kam s ní

Nejprve je třeba vyčlenit pro saunu prostor. Pokud se spokojíte se saunovací kabinou, můžete ji v podstatě umístit kamkoli, třeba i do obývacího pokoje. Na druhou stranu sauna představuje i možnost, jak netradičně posedět s přáteli, proto by měla být dostatečně veliká. Jestliže je saunování vaší oblíbenou a pravidelnou činností, stojí za úvahu věnovat mu místnost v bytě či domě, kterou můžete proměnit v malé wellness. Sauna se dá umístit také například do sklepa nebo podkroví. Vhodné je spojení s ochlazovacím bazénkem. V městském bytě ochlazovací funkci splní sprcha.

Vytvořte si inspirativní prostředí

Sauny se vyrábí z různých druhů dřev. Tento přírodní materiál ale není jedinou variantou. Zajímavé dekorace vytváří i spojení dřeva s různými obklady. Kreativitě se v tomto směru meze nekladou. Například spojením skleněné mozaiky v různých barvách se dřevem vznikne jedinečné prostředí s nádechem luxusu, právě pro tuto neobvyklou kombinaci. Dekorativní obklad se používá nikoli na celou saunu, ale pouze některé části, které byste rádi z různých důvodů zvýraznili. Barevné mozaiky vytvářejí působivé kontrasty prakticky se všemi typy dřevin, které se k výrobě saun používají. Mimochodem, obklady se dají použít nejenom na stěny, ale také je položit na zem, případně s nimi obložit sezení, prostor pro odkládání věcí apod. Nutno dodat, že také zvyšují hygienu prostoru, protože se dobře čistí. Pokud se rozhodnete pro kombinaci obkladu a dřeva, vybírejte pouze obklady určené do takto zátěžového prostoru.

Parní box

Pobyt v páře vám zajistí parní box. Ten má na rozdíl od standardního sprchového koutu střechu, která uzavírá celý prostor. Tím se uvnitř udrží pára vytvářená s pomocí parního generátoru. Jestliže se rozhodnete si parní box postavit, na obklad stěn použijte speciální obkladačky, které jsou přímo určené do páry.

Autor: Lucie Hildová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.