Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Pokud hledáte do vaší koupelny neotřelé a originální vybavení, sáhněte po umyvadle z přírodního kamene. Jeho přirozená krása dodá vaší koupelně nevšední výraz. Při správném zacházení vám vydrží léta a ani přibývající roky mu neubírají šmrnc...

Jedinečnost a nadčasová elegance

Kamenná umyvadla představují směr, kterým se ubírá současný trend vybavení domácností, a sice návrat k přírodě. Unikátní kousky přírodního kamene si můžete pořídit buď opracované, což znamená, že umyvadlo má vyhlazenou strukturu i nový tvar, jako Goccia Cream, anebo ponechané v přírodním tvaru pouze s vybroušenou vnitřní částí na vodu. Opracovaná umyvadla se hodí hlavně do elegantních moderních koupelen, přírodní kousky uplatníte v koupelně laděné do venkovského stylu.

Materiály

Existuje spousta druhů kamene. Na umyvadla se nejčastěji používá mramor, vápenec nebo travertin. Můžete ale najít například i umyvadla z onyxu (umyvadlo Jurassic), což je minerál různých barev, který se kromě jiného používá také ve šperkařství. Při výběru materiálu se nemusíte ohlížet na jeho barevnou strukturu, jde totiž o to, že takové umyvadlo představuje dokonalý solitér, takže ostatní koupelnové vybavení byste měli podřídit spíš jemu. Pokud se budete držet jednoduchých linií i barev a nadčasového designu, není na tom nic složitého.

Umístění

Kamenná umyvadla se umísťují na desku. Velmi pěkně vyniknou na dřevěném nebo skleněném podkladu. Počítejte s tím, že kamenné umyvadlo je opravdu hodně těžké, může vážit i třicet kilogramů. Tomu by měla odpovídat také deska, která musí umyvadlo udržet. Do jeho montáže se rozhodně nepouštějte sami, ale pozvěte si odborníky, kteří za práci ručí.

Péče o kamenné umyvadlo

Aby vám umyvadlo dlouho vydrželo v perfektním stavu, je třeba ho v určitých intervalech natírat impregnací vhodnou na kamenný povrch. Impregnace se používá před instalací umyvadla na vnitřní leštěné části a dále v závislosti na tvrdosti vody. Vhodný je přípravek FILA W68, který chrání povrch proti nečistotám, zabraňuje nasákání materiálu a tedy i vlhkosti. Důležité je, že nemění původní vzhled povrchu. Na běžné čištění si pořiďte speciální čističe na kamenné povrchy, které jsou běžně dostání v drogeriích.

Autor: Lucie Hildová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.