Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup
Auto portret Petra Svobodova

Představujeme vybrané architekty a designéry, kteří se podílejí na tvorbě obsahu bydlemestylove.cz

Ing. arch. Petra Svobodová

„Důležité je uvědomit si, co od nového interiéru očekáváme a jaký je náš životní styl. Tomu pak můžeme vše přizpůsobit.“

Už za studií spolupracovala s firmou Indeco a s několika ateliéry (např. AA HÉTA, AVRA, len+K). V současnosti pracuje v architektonické kanceláři Casua, kde se věnuje především navrhování interiérů. Jejím cílem je vytvářet architekturu, která je estetická a zároveň funkční. Ve spolupráci s projekční kanceláří poskytuje kompletní spektrum architektonických a inženýrských služeb. V současné architektuře si cení především toho, že se více prosazuje individualita. „Lidé se začínají odklánět od katalogových domů, přičemž se již tolik nebojí oslovit architekta i s relativně malou zakázkou. Ve svých návrzích Petra Svobodová dbá především na funkčnost a praktičnost. Nejbližší jsou jí přírodní materiály – dřevo nebo kámen. 

„Je důležité rozumět řemeslu a dokázat si věci nejen ohlídat, ale i trvat na perfektním provedení.“ Autorsky se Petra Svobodová podílela na návrzích interiérů pro firmy Volareza, Delor, AK Rakovský apod.a také na projektech v zahraničí, jakými jsou například rekonstrukce zastupitelského úřadu Santiago de Chile.

V současnosti Petru Svobodovou nejvíce zaměstnává realizace na několika interiérech rodinných domů a její tři děti. 

Rozhovor s Ing. arch. Petrou Svobodovou si můžete přečíst zde.