Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Nová podlaha představuje vždy určité dilema. Upřednostnit designovou stránku věci, anebo se soustředit na praktičnost? Takové starosti vám odpadnou, pokud se rozhodnete pro vinylovou podlahu.

Odpověď na výše uvedenou otázku je celkem jasná. Vinylové podlahové krytiny v sobě snoubí designové i praktické řešení. Váš interiér bude dobře vypadat a navíc v něm běžný úklid zvládnete během chvilky. Vinylové podlahy navíc vynikají chytrým konstrukčním řešením, které umožňuje jejich snadnou pokládku a tím zaručuje kvalitní výsledek.

Dřevo, kámen, beton

Podlahy ze dřeva, kamene nebo betonu jsou jistě krásné, ale také finančně náročné a to nemluvě o jejich údržbě. Sáhněte po vinylu, který se prodává v bezpočtu různých dekorů představujících tyto materiály. Vsadíme se s vámi, že je na první pohled nerozeznáte od skutečných. Váš domov se tak může proměnit například v moderní nadčasové místo díky jedinečnému vzoru břidlice. Pokud dáváte přednost rustikálnímu stylu, nepochybně vás zaujme přírodní kaštan, tradiční nebo venkovský dub v sérii Balance Click.

Úžasné vlastnosti

Vinylové podlahy se buď lepí, anebo pokládají s pomocí zámkového systému jako je tomu u plovoucích podlah. Taková pokládka je velmi snadná a zvládne ji i šikovný kutil. Podlahu je rovněž možné ihned používat s jakýmkoli zatížením. Kromě již zmíněných minimálních nároků na údržbu, kdy stačí vinylovou podlahu jenom setřít mopem, oceníte její tepelně izolační vlastnosti. Podlaha také velmi dobře odolává ostrým drápům domácích mazlíčků, ale i vynalézavým hrám malých dětí. Jelikož je pružná, šetří rovněž klouby, což je rozhodně vítaná vlastnost.

Uplatnění v interiéru

Příjemná textura dřeva, minimalistický vzhled kamene či betonu, série Ambient glue, a široké spektrum barevných vzorů najde uplatnění v téměř celém interiéru. Dřevo se hodí do obývacího pokoje, kuchyně nebo dětského pokoje. Kámen a beton se budou vyjímat především v moderním pojetí. Jsou vhodné do hal nebo předsíní a chodeb, ale také na toalety nebo do koupelen, a dobře budou vypadat například i v minimalisticky řešené kuchyni.

Při koupi si dejte pozor na rozměrovou stálost, jež by měla být uvedena v technickém listu. Platí, čím menší hodnota, tím lépe. Důležitá je i odolnost vůči bodovému zatížení, tedy jaké protlačení vznikne například zatížením nábytkem. Také v tomto případě by měla být co nejmenší.

Autor: Lucie Hildová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.